Iš kalėjimo paleistas britų karys, pasisakantis prieš karą Afganistane
politika

/joe-glenton-001        Liepos 12 d. iš Kolčesterio karo kalėjimo anksčiau laiko paleistas 28 metų grandinis Joe Glentonas. Šių metų kovo 5 dieną britų karys buvo nuteistas 9 mėnesiams kalėjimo už pacifistinę agitaciją bei atsisakymą dalyvauti Afganistano okupacijoje. Jis buvo suimtas 2009 m. spalio 24 d., kai pasisakė organizacijos „Stop the War Coalition“ Londone surengtame protesto prieš karą Afganistane renginyje.

 

Britų kariu J. Glentonas tapo 2004-aisiais, o 2007-aisiais savo noru pasitraukė iš kariuomenės. Du metus ir šešias dienas jis praleido Pietryčių Azijoje ir Australijoje, o 2009-ųjų rugpjūtį pasidavė britų valdžiai. Jis parašė atvirą laišką tuometiniam Didžiosios Britanijos premjerui, kuriame pasmerkė šios šalies dalyvavimą Afganistano okupacijoje.

 

Valdžios kantrybės taurę perpildė J. Glentono sprendimas dalyvauti spalio 24-osios antikarinėje demonstracijoje. Jis buvo suimtas, kai pasakė kalbą apie Afganistane vykdomus karinius nusikaltimus. Jam buvo pateikti penki kaltinimai dėl dalyvavimo renginyje ir komentarų žiniasklaidai.

 
J. Glentono pasisakymas, dėl kurio jis buvo suimtas
 
Joe Glenton laisvas
 
J. Glentono interviu išėjus iš kalėjimo
 
Parengė en arche
2010 07 13

 

 

Komentarai  

 
0 # paklausiuKostia Y-m-d H:i
jei sis " kareivis" yra pacifistas, tai kokio b@bi@ jis ejo i kariuomene ? Manau, tai paprasciausias bailiukas , kuriam norejosi dyku pinigu, gero draudimo ir soc. garantiju. SSSR laikais tokie keliaudavo i dizbata:sad:.Na manau, kad tai jo pacifistiniai istikinimai, parasciausia zmogelis pridejo i kelnes isgirdes kulku zvimbima. Man tai jis panasus i saunuji kareivi Sveika, kuris buvo nutares kara praleisti kalejime:-)))
 
 
0 # jo...šiaip žmogas Y-m-d H:i
Labiausiai patiko ši vieta: "...2007-aisiai s savo noru pasitraukė iš kariuomenės." O parašyti paprastai "dezertyravo" negalima buvo? Ar "dezertyras" skamba ne taip gražiai kaip "kareivis pacifistas", nes "dezertyras" iš principo yra išdavikas... Nors "kareivis pacifistas" iš vis akivaizdus nonsensas....
 
 
0 # prajuokino: Y-m-d H:i
O negalima būtų pasirašyti Musoras Kostia?
Arba vietoj šiaip žmogus - "karo kurstytojas"?
Dezertyravimas - valstybės sugalvotas nusikaltimas. Beje žmogau pasidomėk kaip toliau sekėsi 1989 -1991 iš Tarybinės armijos dezertyravusiem s... anot tavęs "iš principo išdavikams", kaip juos išdavė "tautiški politikieriai.. . O tokius kaip tu tarybiniais laikais vadindavo susipratusiais komsomolcais, arba KGB bildukais.
Vienžo šiukšlės moralizuoja
 
 
0 # ...šiaip žmogas Y-m-d H:i
AMEN...