Eugenijus Misiūnas. Ar gali Lietuvoje būti dar blogiau?
politika

politine_ziema       „Mes nebijome”, – sakė Vladas Ščeponas, 45 metų imtynių treneris. „Mes pasiruošę dirbti. Mūsų žmonės yra išradingi. Mes turime armiją intelektualų, kurie gali išspręsti bet kokią problemą, o ekonomikoje šiuo metu vis tiek betvarkė; jau blogiau ateityje būti negali.”

 

       Kas tie mes? Kas gi čia spinduliuoja optimizmu ir, žvelgdamas į ateitį, ruošiasi raitotis rankoves ir išspręsti visas problemas, kai atrodo, jog be A.Kubiliaus, apakinto šviesos tunelio gale, aplink visi mato tik juodas spalvas?

 

Bus daug aiškiau, jei pasakysiu, kad šiuos imtynių trenerio žodžius „Los Angeles Times” ir  „The Seattle Times” citavo daugiau nei prieš dvidešimt metų, kai Lietuva atsidūrė viso pasaulio dėmesio centre paskelbusi, jog atstato nepriklausomybę. Tuo metu įvykius Lietuvoje stebėję  Vakarų žurnalistai pranešė, jog prie Seimo susirinko 25 000 lietuvių nacionalistų, kurie išreiškė paramą savo rinktiems atstovams ir protestavo prieš  Maskvos spaudimą atšaukti  Nepriklausomybės deklaraciją. O V. Ščeponas, kurį pakalbino žurnalistai, buvo vienas iš mitingo dalyvių.

 

Praėjo dvidešimt metų. Kažin ar šiandien mano pirmasis mylimas treneris, išugdęs ne vieną dešimtį sporto meistrų ir Lietuvos čempionų vėl pakartotų tuos pačius žodžius. Ar prisipažintų, kad klydo?

 

Pasitaikius progai būtinai jo paklausiu. Paklausiu – ar dar gali Lietuvoje būti blogiau ir kurgi  dingo ta „armija intelektualų, kurie gali išspręsti bet kokią problemą”. Ar jie išėjo į pensiją? Ar emigravo? O gal mums taip tik atrodė, kad jų Lietuvoje yra? Gal jie tebuvo apsišaukėliai ir netikri pranašai? Kaip tas vis dar pamokslaujantis „patriarchas”, radęs gerą progą vėl priminti apie save Sausio 13-osios minėjimo metu.

 

Lietuvos radijui jis sakė: „Čia neturime galvoti tik apie algas ir pensijas, kaip dažnai žmonės galvoja“. Jo požiūriu, tie, kurie prieš 20 metų nuoširdžiai tikėjo ir kovojo dėl Lietuvos laisvės, bet šiandien išdrįsta reikšti nepasitenkinimą esama padėtimi ir konservatorių politika, tampa abejojančiais kovos dėl laisvės tikslingumu arba dar blogiau – išdavikais, dirbančiais kažkokioms priešiškoms užsienio jėgoms.

 

Landsbergio pasakymas „Žmonės, kurie abejoja, ar reikėjo ginti savo laisvę ir savo valstybę, labai mažai smegenų turi” skirtas didžiajai gyventojų daliai – tiems 90 proc. žmonių, kurie šiandien nepatenkinti, kaip Lietuvoje veikia demokratija, nes tokių, iš tiesų manančių, jog geriau būtų buvę likti Tarybų Sąjungos sudėtyje ir raginančių sugrįžti į Rusijos glėbį, bent man sutikti neteko, o ir viešojoje erdvėje tokių pasisakymų nesuradau.

 

Tačiau akivaizdu  kitkas – vis daugiau žmonių pradeda suvokti, kad jų iškovojimais pasinaudojo tik saujelė oligarchų ir kad išnaudojimas šiandien nė kiek ne mažesnis kaip Lietuvos okupacijos laikais. Skirtumas tik tas, kad išnaudotojai šį kartą yra „savi”.

 

Tų „savųjų” 20-ies valdymo metų rezultatas – skurdas Lietuvoje ir pusė milijono emigrantų. To nebūtų atsitikę be visų mūsų „bendradarbiavimo” ar tylaus pritarimo. Dar liūdniau, kad  pamažu praradome ir tai, ką buvome įgiję ir ko neišmatuosi jokiais pinigais, – tikėjimą savimi ir pasitikėjimą kitais. Žmonių tikėjimas, kad gyvendamas Lietuvoje pats kažką gali pakeisti, pasitikėjimas draugu, kaimynu ir bendrapiliečiu pamažu visiškai išgaravo.

 

Kaip visa tai susigrąžinti – atsakymo neturiu. To nežino nei partijų ideologai, nei mistinė „intelektualų armija” (jei  tokia iš tiesų būtų ir jei žinotų atsakymą – pasakytų). Kai valdžioje esantys ragina žmones veržtis diržus ir pakentėti, o po to kalba, jog reikia pasitikėti savimi ir savo valstybe, jų pačių labui patarčiau to nedaryti. Jei pasitikėjimas savimi žmonėms sugrįžtų –  dešimtys ar šimtai tūkstančių  tikrai ateitų prie Seimo ir nušluotų nekenčiamą valdžią.

 

Kol kas Lietuvoje status quo. Kol kas valdantieji gali būti ramūs. Sausio 13-osios minėjimas, kurį savo propagandai panaudojo jį privatizavę ir ideologizavę konservatoriai, netapo ta diena, kuri galėtų įkvėpti žmonėms ryžtą užbaigti tai, ką pradėjo prieš dvidešimt metų.

 

Sausio 16-ąją buvo ruošiamasi surengti mitingą ir pareikalauti, kad krizės padarinių sąskaitą apmokėtų ne tie, kurie dėl jos mažiausiai kalti, o tie, kurie ją sukėlė. Norėta paminėti nelinksmą dvejų metų sukaktį ir pasmerkti valdžios veiksmus, kuomet su beginkliais demonstrantais buvo susidorota nuodijant juos dujomis ir šaudant guminėmis kulkomis.

 

Deja, valdžios atstovams suvaržius demokratines laisves, o bailiems profsąjungų lyderiams išdavus tuos, kuriuos jie turėjo atstovauti, šis protesto mitingas, galėjęs tapti žingsniu susigrąžinant žmonių pasitikėjimą savimi, buvo uždraustas ir atšauktas. Keliasdešimt piketuotojų, vis dėlto išdrįsusių ir atėjusių prie Seimo, – kaip tik tai, ko valdžioje esantiems reikėjo. „Nepriklausoma” Lietuvos žiniasklaida su pasimėgavimu galėjo pranešti: „Prie Seimo piketavo politikos marginalai”.

 

Pranešimuose, žinoma, buvo nutylima, kad anarchistai savaip paminėjo sausio 16-ąją. Neprašydami iš valdžios malonės (leidimo), savigynai pasitelkę vienintelį ginklą – plakatą su užrašu „Drausti draudžiama”, jie pražygiavo Gedimino prospektu nuo Katedros iki Seimo. Tai nedidelis, bet svarbus žingsnis atsiimant aikštes ir gatves. Gera žinia, jog Lietuvoje jau yra žmonių, mėginančių atsikratyti baimės.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

2011 m. sausis Tunise

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

2011 m. sausis Lietuvoje

 

Biurokratai, įvykdę konservatorių užsakymą, pažeidę vieną svarbiausių demokratijos iškovojimų – teisę laisvai rinktis ir uždraudę mitingą, šiandien gali švęsti pergalę. Klausimas, kiek ši pergalė truks? Kiek dar lauksime, kol vėl pasigirs žodžiai: „Baimė dingo, žmonės atsikratė savo baimės. Aš laukiau  20 metų šios dienos”.  Taip „The Guardian” laikraščio korespondentui sakė demokratinio moterų judėjimo narė Sana Ben Achour, sausio 13-16 d. demonstracijų  Tunise dalyvė. Įvykiai Tunise, šiomis dienomis atkreipę pasaulio dėmesį, gali tapti geru pavyzdžiu ir lietuviams. Jie parodo, ką gali žmonės, kai jiems sugrįžta pasitikėjimas savimi.

 

Tarp Tuniso ir Lietuvos panašumų išties nemažai. Tunise problemos tos pačios, kaip ir Lietuvoje – demokratinių teisių varžymas, bedarbystė, kylančios kainos ir didžiuliai skirtumai tarp turtingųjų ir skurstančių. Kaip ir Tunise, Lietuvoje gyvenimo pagerėjimo laukiame jau dvidešimt metų. Jiems laukti jau nusibodo. O lietuviams?

 

Nuo pat tų laikų, kai 1990 m. kovo mėn. Vladas Ščeponas ištarė, kad „blogiau būti negali“, mes beveik kasdien girdime tuos pačius žodžius. Skirtumas tik tas, kad žinią, jog jau pasiekėme dugną ir blogiau būti negali, su džiugesiu balse iš aukštų tribūnų skelbia dabar esatys valdžioje. O ką mes? O mes tuo nebetikime, galvojame, kad Lietuvoje gali būti blogiau, tačiau garsiai tai ištarti bijome. Ir tyliai renkamės emigraciją.

 

2011 01 18

 

Komentarai  

 
0 # ir aš ten buvau ir beveik negėriauvejopamusalas Y-m-d H:i
Man patink kai kurios Eugenijaus straipsnių mintys, bet nesuprantu, kodėl kaskart nuėjus į apipistą mitingą (šiuo atveju nenuėjus), paskui, mažiausiai tris dienas, patosiškai taškomasi rožinėm seilėm (hiperbolizuoja ma), kai realiai buvo EILINIS GĖDINGAS Š... Apie kurį jau galma būt buvę ir patylėt, o čia mosuoja mosuoja šaukštais popiet ir nemosuot negali, lyg dar ką pridėt taip tikėtųs... Na, pliusas už tai - molodcy, atžymėjot ir jūs teritoriją, papozavot, paamsėjot, savimi pasidžiaugėt ir atgal namo prie televizoriaus ar fcbk'o. ble mane nervina ta propaganda...
 
 
0 # etAngis Y-m-d H:i
Lietuvoje gali, ir būtinai bus daug blogiau. ir niekas nesukils, nes mes tokie jau esam - abuojūs i susiskaldę.
Jūs, anarchistai, net nebandykit kaltint valdžios skaldymų, nes ir patys šioje srityje nemenkai pasižymėję esat. aš jau seniai perskaitau komentarus a.lt ir noriu pasakyti kad net ir prie didžiausių norų anarchistai prie revoliucijos niekad tautos neatves.
kodėl? labi paprasta - vos tik kas nors pakomentuoja nelabai į temą, iškart užverčiamas tokiais "anarchistiniai s" atsakymais,kad net man atima amą.
o geriausiu įrodymu būsit jūs patys, nes įtariu labai panašiai ir mano pasisakymą ap...sit.
galiu net ir nuspėt:"ką čia nusišneki, eik pasiskaityk teoriją" "nacė" "nacionalistinė išgama" ir panašiai.
kaip gerai vienas komentatorius pasakė (berods (?!?))- kaip jūs anarchiją įgyvedinsit, jei net mano netinkamos nuomonės nesugebat priimt.
et,... o šiaip tai galiu pasakyt kad Tunisas parodė pavyzdį kaip turi elgtis tauta. prieš kelis metus kai dar buvau pakankamai pasiturinti kad galėčiau sau leisti pirmąjį (ir vienintelį) kartą paatostogauti užsienyje, buvau išvykusi į Tunisą, vaizdas identiškas Lietuvai: Kartagina - Turniškės gražu net skauda. likusi šalies dalis - kaip ir likusi Lietuvos dalis - gyvena kaip išgali... skurde.
o jūs, mieli anarchistai, toliau spjaudykit ant savo brolių skurde ir vadinkit juos neišprusėliais. esat apgailėtini pseudointelektu alai, užsiimantys viešais masturbacijos aktais - rodydami kiek jūs teorijos išmanot. sakau tai nors tokiu būdu ir neprisidedu prie suvienijimo, sakau tai nes jūs būtent taip elgiatės r tokiu elgesiu ir bendravimo būdu atstumiat visus kurie nors jau ir nusivylę valdžia, bet prie jūsų neprisideda, ir neprisidės. o dabar, prašom, patvirtinkit mano teiginį, aš jau pripratau, po savo straipsnių supratau kad būtent tokie ir esat.
 
 
0 # lopaivictoria Y-m-d H:i
"blogiau buti negali"???????. Man atrodo- gali ir dar bus. Dugnas dar nepasiektas, o kai pasieks- va tada ir atsipeikes lietuvaiciai. Gal prades kovot uz savo socialines teises???.....
 
 
0 # Naujienos iš TunisoAngis Y-m-d H:i
Kadangi Lietuvos šūdasklaida nedirba darbo kurį turėtų dirbt, aš pabandysiu užpildyt.

Auch mit dem neuen Kabinett bleibt die Lage in Tunesien angespannt. Viele Menschen sind erneut auf die Straße gegangen - aus Protest, weil noch immer Minister des alten Regimes an der neuen Regierung beteiligt sind.

DW praneša kad Tuniso pilečiai toliau protesuoja, nes naujojoj vyriausybėj pilna šūdžiukų iš senojo rėžimo.
norėčiau šioje vietoje sugretinti Lietuvą ir Tunisą (ir vėl) kuomet atgavom laisvę, kažkoėl niekam iš mūsų nekilo mintis kad valdžią užėmė tie patys šūdžiukai kurie ir prie sovietų valdžioj (arba labai netoli sėdėjo)
nepamirškim to ir kai (jei) kada nors savus parazitus ištrėkšim - drakonas mirė tegyvuoja šimtai drakoniukų. todėl jei jau trėkšim - trėkškim visus ir iki galo
 
 
0 # Tik neverk, mergaite.Heh Y-m-d H:i
"Tunisas parodė pavyzdį kaip turi elgtis tauta"

Visų pirma, Tunisas parodė pavyzdį, kaip turi elgtis žmonės, o ne kažkokia mitinė tauta.

"esat apgailėtini pseudointelektu alai, užsiimantys viešais masturbacijos aktais"

Tu čia taip spręndi iš ekrane mirguliuojančių raidžių? O gal iš savo troškimų projekcijų? Tai pakelk, bl, sėdynę nuo to savo 21" monitoriaus ir bent pasikalbėk su realiais žmonėm prieš vapėdama apie savo asmenines nuoskaudas.

"kurie klausia kodėl anarchistai nedaro jokių žingsnių sukilimo linkme. Aš irgi noriu pasakyt kad anarchistai drįsta imti akmenis į rankas tik slėpdamiesi minioje"

Anarchistai mėto akmenis iš minios (iš tamsos) visų pirma todėl, kad turi daugiau košės (dargi vadinamos sveiku protu) galvoj nei tu. Kaip man nusibodo tie pusgalviai didvyriai. Nori daryt sukilimą? Čia, Lietuvoj?! Gal tu nustebsi ir įsižeisi, bet aš manau, kad, tiesą sakant, nei šiandien, nei rytoj tai neįmanoma. Kol kas viršūnės dar gali, o apačios dar nori. Netiki manim- išeik į gatvę ir paklausinėk žmonių, paklausinėk giminių, draugų. Daugumoje atvejų juos reikia įtikinti, kad taip bus geriau. Kaip tu juos įtikinsi, kaip įtikinsi tuos milijonus užguitų ir nematančių prošvaisčių, bet laukiančių savo pensijų, savo pašalpų, stipendijų, savo atlyginimų, savo nuolaidų pardoškėse, mylinčių prezidentę, manančių, kad kita valdžia jau bus gera žmonių? Mėtydama Molotovus, įkurdama komuną, važinėdama dviračiu, surengdama koncertą? Kažkas galbūt taip ir daro. Kažkas paleido šitą portalą. Mano akimis- visa tai yra vieno propogandinio ir praktinio fronto elementai. Nei vienas jų nesukels revoliucijos ar maišto, todėl visus juos galima kritikuoti, bet visi kartu jie gali šį tą nuveikti, ir nuveikia.

"kažkodėl niekam iš mūsų nekilo mintis, kad valdžią užėmė tie patys šūdžiukai, kurie ir prie sovietų valdžioj"

Kiek tau metų, žmogau? Kalbėk už save geriau, nes šita tema buvo (ir tebėra) aktuali ir gan plačiai aptarinėjama visais lygiais, pradedant nacionalistinia is paranojikais ir baigiant gamyklų darbininkais.
 
 
0 # dėkujAngis Y-m-d H:i
Dėkoju, flumen, kai rašiau tai daugeliu atveju turėjau omeny ir tavo komentarus ir kitų "anarchistų" kontrkomentarus tavo atžvilgiu. jei ne tokie žmogai kaip tu, tai seniai bučiau praradus bet kokią viltį gventi Lietuvoj
 
 
0 # Uch, aš irgi žinojau, kad suputosi.Heh Y-m-d H:i
"asile, kam rūpi tokie skirtumai"

Nu man rūpi. Čia gi aš su tavim kalbuosi, jei nepastebėjai. Tau nerūpi- nu tvarkoj, žinosiu. O dabar gal leisi išsakyti savo nuomonę? Visos tautinės revoliucijos ir maištai baigėsi nacionalistinio valstybingumo tryda. Visos. Ir Tunise taip bus, jei remiamasi tauta, tautos "gerove", ir Lietuvoj taip bus, jei bus remiamasi tautiniais pavyzdžiais.

"tu pats išeik į gatvę, tik ne kažkur Vilniuj bl o provincijoj, galų gale bet kuriam kitam mieste tik ne Vilniuj. buržuazinė utėlė
žmonės jau bl nežino kaip išgyvent nekalbant apie jokius kitus klausimus"

Aš provincijoj tikriausiai praleidžiu daugiau laiko nei tu, dėl to ir nesitaškau seilėm dėl tuoj, tuoj prasidėsiančio maišto. Bet tu teisi sakydama, kad (kai kurie) žmonės jau nebežino kaip išgyvent, bet ir nekalba apie kitus klausimus. Būtent nekalba, nes bijo, abejoja, nepasitiki, nežino ar tiesiog nerūpi. Gal tu kitokius žmones sutinki? Ir kur tada tie žmonių judesiai? Kur tos minios nepatenkintų ar nesutinkančių? Tik nepradėk vėl skiest, kad penki anarchistai atmušė mases nuo pasipriešinimo ir susodino prie telikų, kompų ir alaus. Ir davai, didžioji kritike, neišsisukinėk nuo klausimo, ką daryti? Ką siūlai, be masturbacijų baigimo ir kabinimo ant stulpų?
 
 
0 # prašom - pradėk bent nuo toAngis Y-m-d H:i
na va, moki normaliai šnekėt kai nori.
dėl nacionalinės trydos, tai noriu pasakyt kad daugumai plebso atstovų tokios aukštos idėjos kaip visaplanetinis anarchizmas ištrinantis tautų skiriamąsias ribas yra giliai "po barabanu" tokiom idėjom tikrai nesukelsi maišto. internacionalo laikai praėjo negrįžtamai. jei dabartinė žmonių didžiumoj pasaulio nuotaika ir gali būti aprašoma kaip nors, tai tik kaip nacionalizmo atgimimas.
man kaip paprastai moterai IŠ PROVINCIJOS, beje, tai ant internacionalo nusišvilpt, man svarbu kad mano vaikai neturės ko valgyt greitu laiku.
(taigi dėl provincijos gai nepasakot, aš pati matau kad yra daug žmonių kurie bijo, bet baimė jau irgi gerai - nes kai žmogus ilgą laiką bijo, ateina laikas kai jis nuo to pavargsta)
dabar dėl maišto
kocertai, meniniai performansai ir kitoks nonsensas - tik savęs patenkinimas ir tolesnis mazochisinis sėdėjimas šūdo baloje.
ką galima daryti? na bent jau kiek įmanoma dažniau šnekėt apie tai kad jokios kitokios priemonės nepakeis dabartinės padėties šalyje. jei bent kas antras užpistas pilietis (tame tarpe ir tu) kalbėtų taip su savo pažystamais, sutiktais praeiviais, turgaus pardavėjais ir kitais, tuomet tai daug greičiau nusėstų žmogų galvose.
komentarai - visur kur tik galima komentuoti ir kur tik tema leidžia, reikia skleist kiek įmanoma didesnį nepasitenkinimą ir patikinimą kad ateina diena kada valdžiažmogiai tabaluos kojomis vėjyje.
tai būtų pagrindas
vėliau (nors galima ir tuo pat metu) - poperinis karas prieš valdžią - plakatai, grafiti, laiškai su laideliais ir miltais, siuntiniai su laikrodžiais valdžiažmogiams.
na o vėliau... gali nuspėti kas darosi kai tokios priemonės yra panaudojamos prieš valdžiažmogius - valdžia pradeda spjaudytis svaiguliavimais apie nacionalinį saugumą ir stiprina represinį aparato veikimą. o tokie veiksmai visada sukuria atitinkamą atoveiksmį iš žmonių pusės.
na o jau tada tik pustelėti tereikia... ir turim nuostabų revoliucijos laužą ..."Hansai, pametėk dar porą valdžiažmogių, laužas pradeda gesti"
bet aš jau žinau ką tu atsakysi, tą daug kartų girdėjau iš panašaus "civilizuoto" problemų sprendikų būrio
@(?!?) na dėl feministinio judėjimo, tai nenoriu savo nuomonės išreikšt, nes paskui feministės nuspręs neklausyti mano rgumentų dėl smurtinio valdžios tramdymo... bet turbūt galima nuspėt, tai dažniausiai tik dar vienas būdas merginoms ir moterims kurios iš dyko gyvenimo neturi ką veikt, ir kurių veiksmai laba dažnai irgi prisideda prie revoliucinių nuotaikų skaldymo... bet tai tik mano nuomonė
 
 
0 # Nuosirdus pasiulymasX Y-m-d H:i
Kritikuojate Scepono nuostata, kad siuo metu negalim galvoti vien tik apie algas ir pencijas? Hm, as galiu tokiems zmonems, kuriems nr. 1 yra algos ir pencijos pasiulyti EMIGRUOTI! Nes ten, vakaruose, zmones gauna pinigus veltui (ir px, kad vakaru valdzia sitaip prasiskolino ir atejo i krize + del situ socialistiniu nesamoniu prisiveze pigios darbo jegos is laukiniu saliu)! Is tikurju, kam jus, kairieji, egzistuojate Lietuvoje? Negi jus - nacionalistai? Jeigu jums tereikia pinigu, tai emigruokit ir juos pasiimkit - kol kas ten ju yra. Bet paskubekit, nes jie gyvena i skola.
Galiausiai, algas ir pencijas nebutinai galima gauti emigravus. Pinigu galima gauti nuzudzius turciu (ir jums px, kad zmogus galbut sunkiai dirbo visa gyvenima), galima nubalsuojant uz rusu partijas (ir taip gauti mazesnes kainas uz sildyma), o gal net ir nuzudzius siaip turtingesni kaimyna (pvz. zyda)!
Is tiesu, anarchistai, atsakykit jus man, koks yra socializmo point'as?
Tss... Kazkokie dvasios ubagai.
 
 
0 # Kodel lietuviai nesukils del socializmo?X Y-m-d H:i
Nes zmogus, galvojantis, kad jam reikia tik pinigu, neeis i fronta, nes bijos nukenteti - vartotojui parazitui rizikuoti savimi neapsimoka. Jeigu del vaiku, tai na kagi, jums rupi seimos vertybes :-). Einama i kova, kurioje gali nukenteti tik tuomet kai apsimoka: rusai sukele kara tik privesti iki bado ir mirties, prancuzai 1969m. sukele dvasine revoliucija (nes norejo laisvai dulkintis), kuri daug nekainavo (irLT laisvai dulkinasi). Suprantate ka as noriu pasakyti??? ZMONES SUKELIA REVOLIUCIJA TIK TUOMET, KAI JU NUOMONE TAI PASIMOKA!
O kas dabartiniam lietuviui apsimoka? Emigruoti. Tai ir vyksta - sparciausiai ES! Vat jeigu uzsienyje lietuvius saudytu ir nebutu kur dingti, tai spaudimas persitvarkyti butu didesnis. Lietuviai yra labai skaidraus proto del zemo krikscionybes ir nacionalizmo indoktrinacijos : px mums sios ideologijos, todel mes elgiames kitaip negu ant siu ideologiju pastatyta Europa. Px mums ir liberalizmas su visais negrais ir pederastais. Galim didziuotis savo unikalumu :-)
 
 
0 # pratesiuX Y-m-d H:i
Kodel lietuviai nera nacionalistai? Girdejot apie toki dalyka kaip 'lietuviui lietuvis - lietuvis'. Kas tai? Tai saves pasiepimas Europos tautu akivaizdoje. Ka man tai sako? Tai sako, kad lietuvis nevertina lietuviu. Taigi, apie koki nacionalizma mes kalbame? Rusofobija ir polonofobija yra del baimes buti musamiems (atmintis yra gyva). Afrikieciu ir kt. ne baltuju yra bijoma, nes jie atrodo kitaip - tai yra naturalus gentinis inkstiktas issaugoti savo kraujo zmones. Patekes i multikulti sali sitas inkstiktas svetimuju akivaizdoje tik sustipreja.

Kodel mes neesam krikscionys? Del to, kad pvz. esam pasileide, pasipute ir agresyvus. Gal kataliku baznycia turi didele itaka valstybeje, taciau ji tera tarpukario LT atgarsis ir 'intelektualu' noras buti europieciais :D Taip pat itemtomis karo akimirkomis gulamasi kryziumi tuomet, kai norima buti apsaugotiems del laimingos pabaigos (keliaut i roju).
 
 
0 # Ir darX Y-m-d H:i
Ir liberalizmas cia neprigis. Gejai cia neisgyvens, nes tie feminizuoti vyrai bus sunaikinti del savo silpnumo. Buvau homiku sventeje Londone - tikejausi pirmoje vietoje pajusti issilaisvinima kaip KOVA pries tironija, bet pajutau alaus upes ir PASILEIDIMA. Vyriskos kulturos musulmonai juos ispjaus be didesniu auku, nes jie neturi karo, zudiko, istvermes instiktus. Net ir laisvas protas turetu prareteti del nuolatiniu svaigalu!
Juodaodziai ir kt pasaulio cebuviai taip pat cia neisgyvnes del savo nepilnavertisku mo, bukumo ir kt. ciabuvisku silpnybiu. Musulmonais del vyriskumo galbut butu imanoma susizaveti, taciau pajutus ju monoateistine religija susiaurinancia platu poziuri i pasauli, butu apkaltinti bukumu, jie cia nepritaptu ir turetu prasideti atoveiksmis.
Todel neokomunistu bandymai pertvarkyti zmones ir pasauli nepavyks - Gamtos desniams nepasipriesinsi t.
 
 
0 # kodel mes tokie susimove?X Y-m-d H:i
Nes sios Europos ideologijos daejo iki musu dalinai. Is pradziu po susidurimo inkstinktyviai i tai buvo sureaguota ir kilo pasipriesinimas , kuris isaugo i didziuli, ilga ir nuozmu kara. Taciau si ideologija iki musu daejo del didziulio spaudimo (Pilenu pavyzdys irodo kokios tai buvo salygos) ir del ideologijos suminkstejimo (XVa. prasidejo Renesansas ir sis monoateizmas prasiskiede). Didikai tapo dalinai krikscionimis, po to europieciais (del susizabejimo ja), ivyko polonizacija ir europietizacija . Kitas kriksciomybes ejimas turejo vykti XIX - XXa., kai Baznycia emesi statyti tinkla ir prasidejo nacionalizmo epocha pagal vokiskas taisykles. Tuomet buvo susirupinta etnosu. Tam, kad butu laimeta, buvo kuriama poezija ir kt. svaigalai, emocijos. Gavosi kose. Tokia kose, kad kunigas rase apie didvyriska kova su kryziuociais. Susilpnejus europieciams ir griuvus Imperijom sie lietuviu nacionalistai gavo proga iskilti ir ja isnaudojo. Gavosi nepilanverte tauta, kuri po 20m dingo ir buvo sekmingai sovietizuota.
 
 
0 # UzbaigsiuX Y-m-d H:i
SSRS okupacijos metais atejo socializmas - kliedesiai apie lygybe, tobulus darbininkus ir blogus vakarus. Issilavinusiu zmoniu sunaikinimas tauta nudurnino, o komunistu vedmainystes mus paverte slykstynemis. Buvo kabinamasi i tokius neapibreztumus kaip lietuvybe, katalikybe ir europa. Kliedesiai, nes atgavus nepriklausomybe nei lietuvis lietuviu rupinasi, nei mes i baznycia tinkamai einam, nei europa tampam. Todel tai buvo kliedesiai, mitas, romantiku pasakos keliancius jausmus, hormonus tam, kad uzvaldytu zmoniu protus ir raumenis. Tikra nacionalizma, krikscionybe ir europa (t.y. liberalizma) suprato mazai zmoniu, todel Lietuvoje to nera. Jie yra nevykeliai, nes laikas bega, o ju ideologijos neina giliau - ir man nereikia didelio issilavinimo, kad as tai pamatyciau! :D Blogiausia tai, kad jie ima naikinti lietuvius juos niekindami ir iskeldami svetimybes... :sad: Ziuri tie kompleksuoti zmones apsiseileje i Vakarus, rodo kaimieciui blizgancius dolerius ir mokina angliskai, bet nemato jos nuosmukio...
 
 
0 # Ka daryt?X Y-m-d H:i
Grizti prie naturalaus buvio, atgal i Gamta ir viska pradeti nuo pradziu. Del savo silpnybiu patekome i iliuziju pasauli, todel mums nieko neiseina ir esame tokie susimove. Yra 2 pasauliai: tai, kas yra musu galvose ir tai, kas yra uz musu galvu. Kuo geriau pajusime realybe, tuo bus geriau.
Mums reikai sugrizti i Gamta, i realybe tokia kokia ji yra ir pajusti ja. Kai pajusime Gamtos desnius, busime sekmingi. Antraip viskas bus blogai.

P.S. sory uz minciu neapibreztuma ir padrikuma, bet tikiuosi, kad esme pagavot. Juk a.lt yra laisvu protu erdve, tiesa?