Graikijos stalinistai palaimino neonacių intervenciją į streikuojančią liejyklą
politika

graikijos fasistai     Vienos „Elliniki Halivourgia“ („Graikijos plieno liejyklos“) įmonės darbininkai streikuoja jau 111 dienų. Ši liejykla įsikūrusi Atėnų pakraštyje esančiame Aspropyrgos pramonės rajone. „Elliniki Halivourgia“ turi ir kitą liejyklą Voloso mieste.

     Praeitų metų rudenį įmonės vadovybė priėmė nutarimą, kad būtų laikomasi 5 valandų darbo dienos, o darbo užmokestis būtų sumažintas 40%. 2011 m. spalio 30 d. Aspropyrgos liejyklos darbuotojų generalinė asamblėja vienbalsiai atmetė šiuos atlyginimų apkarpymus, nors Voloso liejyklos profesinė sąjunga jiems ir pritarė. Įmonės administracija iš karto paskelbė atleidžianti 34 Aspropyrgos darbininkus. Reaguodami į šį žingsnį, darbininkai nusprendė paskelbti neribotą streiką ir piketuoti gamyklos vartus. Jie pareikalavo grąžinti į darbą atleistus darbininkus ir atmesti algų karpymo planą. Po mėnesio įmonės vadovybė atleido dar 16 darbininkų.

     Streikininkų veiksmus koordinuoja liejyklos profesinė sąjunga, tačiau svarbiausius sprendimus priima darbuotojų asamblėja. Liejyklos streikas – vienas svarbiausių įvykių šiame regione per pastaruosius kelerius metus, tačiau jis lieka izoliuotas, o profesinė sąjunga jau pritarė administracijos planui ir atsisakė reikalavimo grąžinti į darbą atleistus darbininkus. Vis dėlto darbdavys lieka nepalenkiamas.

     Stalinistinės Graikijos komunistų partijos (KKE) kontroliuojama PAME profesinė sąjunga suvaidino svarbų vaidmenį šiame streike. Ji surengė streikininkų palaikymo kampaniją „Paverskime visą Graikiją „Elliniki Halivourgia“ liejykla“ ir griebėsi rinkiminės agitacijos taktikos.

     2012 m. vasario 17 d. liejykloje apsilankė garsiosios neonacių partijos „Chrysi Avyi“ („Auksinė žara“) delegatai. Fašistai be problemų pateko pro vartus, gavo mikrofoną ir išrėžė „solidarumo“ kalbą streikininkams. Graikijos komunistų partijai (KKE) priklausantis liejyklos profesinės sąjungos vadovas džiaugėsi fašistų vizitu sakydamas, kad „su mumis visa Graikija“.

    

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


     Iš pradžių pasisakė neonacių atstovas, o vėliau profesinės sąjungos vadovas Giorgos Sifonios – PAME narys, 1998 m. savivaldos rinkimuose dalyvavęs KKE kandidatas – pasveikino neonacius. Iki pat šios dienos PAME nepateikė jokio paaiškinimo ir nebandė atsiriboti nuo šio renginio. Taigi yra pagrindo manyti, kad profsąjungos vadovas vykdė partijos politiką. Priešingu atveju jis būtų iš karto pašalintas iš partijos.

     Tokiu būdu stalininė KKE padėjo fašistams įsiskverbti į darbininkų judėjimą. Šiuo metu sunku paaiškinti šį stalinistų žingsnį. Galbūt jis buvo atliktas siekiant pristabdyti aktyvius anarchistų veiksmus, remiančius šį streiką. Graikijos anarchistų ir KKE bei PAME stalinistų santykiai itin įtempti po 2011 m. spalio 20 d. incidento, kada stalinistai užpuolė parlamentą atakavusią anarchistų grupę.

     „Chrysi Avyi“ („Auksinė žara“) yra gerai žinoma fašistų grupuotė. Judėjimas prasidėjo nuo grynų nacionalsocializmo idėjų, vėliau prie jų prisidėjo Graikijos kraštutinių dešiniųjų tradicijos. „Chrysi Avyi“, atsakinga už daugelį išpuolių prieš imigrantus, palaiko glaudžius ryšius su policija ir kariuomene. Fašistų įtaka vis didėja, ypač darbininkų rajonuose. Per artėjančius rinkimus ši partija tikisi laimėti apie 3-4% balsų.

     Iš www.leftcom.org vertė N.K.

     2011 02 28

     graikijos fasistai 2

 

Komentarai  

 
0 # 'Fašistų įtaka vis didėja, ypač darbininkų rajonuose.'Upe Y-m-d H:i
Tai kaip jūs galvojat, kodėl?
 
 
+11 # kodėl+ Y-m-d H:i
1. Dabartinė ekonominė krizė ir faktinis Graikijos bankrotas;
2. Konkurencija su imigrantais dėl darbo vietų ir/arba socialinių paslaugų;
3. Kapitalo ir pramonės "bėgimas" į užsienio šalis;
4. Daugiau ar mažiau atvira darbininkų interesų išdavystė iš visų darbininkų interesus tradiciškai atstovaujančių partijų ir organizacijų pusės;
5. Didesnis ar mažesnis visų darbininkų interesus tradiciškai atstovaujančių partijų, organizacijų ir ideologijų krachas;
6. Imperializmo ir jo pasekmės ("gerovės valstybės") rezultatas - masinis (net ir palyginti skurdžioje Graikijoje) darbininkų klasės suburžuazėjimas;
7. Gilėjanti pasitikėjimo tradicinėmis dešiniosiomis partijomis krizė.

Kaip matome, priežasčių netrūksta.
 
 
+13 # ^Upe Y-m-d H:i
Darbininkai nepripažįsta kairiųjų, nes juose nemato savęs.
 
 
-5 # hHeh Y-m-d H:i
Atsakymas straipsnio pavadinime.
 
 
+3 # hm+ Y-m-d H:i
Ne, straipsnio antraštėje nėra jokių atsakymų, tik iliustracija.
 
 
+8 # šiaip darUpe Y-m-d H:i
O dar pridėkim ir skinų vyrišką seksualumą (mitas?). Abejoju feministinės teorijos ir gender koncepcijos populiarumu darbininkų tarpe.
 
 
-11 # Ats: Graikijos stalinistai palaimino neonacių intervenciją į streikuojančią liejykląaš irgi Y-m-d H:i
labai abejoju fašistų populiarumu darbininkų tarpe. ir visa ta upės vardu prasdėta "polemika" totalus šūdas. Fašistam nuolat pavyksta suburt nedidėles pogromininkų grupeles, kurios tam tiktrais momentais pasirėmdamos valstybės represinėms struktūrom - policija, kariuomene ir jfalstybės propagandos kurstomu nacionalizmu, virsta grėsminga purvina ir kruvina jėga. Bet tai nereiškia, kad jos populiarios tarp darbininkų.
 
 
+9 # Pats tu šūdasUpe Y-m-d H:i
Populiarios. Gyvenau Graikijoj... darbininkų tarpe :)
 
 
+8 # Lazda - turi du galusUpe Y-m-d H:i
Anarchistams irgi pavyksta 'suburt nedidėles pogromininkų grupeles', a ne?

'Fašistam nuolat pavyksta suburt nedidėles pogromininkų grupeles, kurios tam tiktrais momentais pasirėmdamos valstybės represinėms struktūrom...'

Anarchistams nuolat pavyksta 'tam tikrais momentais' pasiremt 'nepriklausoma žiniasklaida', a ne?

P.S. Oi, tik nesuabejuokit man mano anarchistiškumu , Gerbiaieji anarchistai.
 
 
-3 # Ats: Graikijos stalinistai palaimino neonacių intervenciją į streikuojančią liejykląUpe Y-m-d H:i
Nemoku lietuviskai rasyti, perdoname :)
 
 
+8 # IUpe Y-m-d H:i
Ir dar kas užknisa tikrai, kad, blet, 'anarchistai' klijuoja etiketes kam papuola. Nu: 'stalinistai', 'fašistai' ir t.t. Dabar tik pabandykim įsivaizduot, kas būtų, jeigu jiems, taip sakant, suteiktų kas galimybę 'rimčiau pasireikšti'?
 
 
+8 # LT swearsUpe Y-m-d H:i
Jums, "GERBIAMIEJI", kad tik koki straipsneli sukurpti... Dejot jus (ir visada desit) ant darbininku, a ne, inteligentai chujavi!!!
 
 
+7 # P.S.Upe Y-m-d H:i
Ir myliu DARBININKUS (ne 'darbuotojus') baltaodžius 'nacius' vyrus labai, nors mano mama žydė :) Labanakt.
 
 
-10 # Ats: Graikijos stalinistai palaimino neonacių intervenciją į streikuojančią liejykląaš irgi Y-m-d H:i
Gyvenau ir gyvenu tarp darbininkų tik ne Graikijoj. Nebemalk poniute šūdo, kaskart vis kitu žmogum prisistatydama ire barstydama kaltinimus. Anarcizmu? tuo dalyku pas pačią nekvepia kaip nekvepia ir darbuninkų nuotaikų išmanymu. Na fašistams atrodo - kad jie populiarūs ypač kai jų pogromininkus remia valstybė. Kai kalbi apie lazdą su dviem galais - nutyli, kad anarchistų nei valstybė nei korporacijos neremia. Kai kalbi apie etikečių klijavimą - nutyli, kad straipsnis verstas . Kai kalbi apie tai kad fašistų nuotaikos populiarios, nutyli, kad tai tik tavo asmeninė nuomonė. Kai pasižiūri į tuos nutylėjimus - pasirodo esi elementari intrigantė bandanti čia pilti savo negatyvias nuotaikas. Gal pasilaikyk tuos nešvarumus sau?
 
 
-10 # nelabai supratau?šiaip žmogas Y-m-d H:i
Padarė darbo dieną trumpesnę per 37,5% ir algas atitinkamai sumažino (atvirai pasakius, manau, kad lygiai tiek pat, o ne 40 proc.), tai kame problema? Jei jau tie darbininkai tokie sąmoningi, solidarūs, ir t.t., juk gali dviese pasiskirstyti, kad, tarkim 3 d.d. į darbą eina vienas, po to kitas tiek pat (kad sumažinti važinėjimo į darbą išlaidas), o kitom dienom susirasti sau kitokį užsiėmimą (kad ir gatves šluoti) tam, kad kompensuoti priverstines prastovas. Manau, kad bent jau daliai tai tikrai gautųsi. Kitas variantas - atidirbus 5 val. labai puikiai galima dar po darbo padirbėt (manau fiziškai ir protiškai sveiki žmogai tikrai kokio darbelio susirastų). O galų gale pagal visas anarchistines tradicijas gali spjauti į tą liejyklą ir atidaryti savo bizniuką, visiškai nepriklausomą nuo kitų ir kaip galima mažiau priklausantį nuo valdžios.
 
 
-5 # Либералы, которые полюбили анархизмUpe Y-m-d H:i
Мы верим, что все сознательные люди рано или поздно обратятся к освободительной революционной борьбе угнетенных против угнетателей за социальное равенство и справедливость, за настоящее бесклассовое общество.
_________________________________________
Тех же, кто призывает заменить борьбу против капитализма, борьбой против какого-то «фашизма» или против «коммунизма», тем самым обороняя эксплуататорску ю систему, следует считать контрреволюцион ерами, фактическими слугами буржуазного государства, независимо от того, как они себя называют. Революция будет!

http://volniza.org/?p=7180
 
 
-8 # užos+ Y-m-d H:i
Ir tu parsidavei šikeiviams? Epidemija kažkokia...
 
 
+7 # Tranquilo, amigoUpe Y-m-d H:i
Manęs niekas dar nenupirko. Šikeivio nenoriu matyt per kilometrą. Šiaip malonu tyčiotis iš buržuazinių "anarchistų" :)