Trys parlamentarai kreipėsi į prokuratūrą dėl R. Čekučio pasisakymų socialiniame „Facebook” tinkle
politika

cekutis prokuratura 0     2012 m. balandžio 11 d. trys Seimo nariai – V. P. Andriukaitis, J. Karosas ir P. Auštrevičius – kreipėsi į prokuratūrą dėl Lietuvių tautinio centro (LTC) pirmininko R. Čekučio pareiškimų socialiniame „Facebook” tinkle. Parlamentarus papiktino balandžio 3 d. R. Čekučio pasisakymai Mortos Vidūnaitės „Facebook” profilyje, kur jis reiškė ketinimus smurtu susidoroti su „Briuselio ir Maskvos šiknalaižiais”, prie kurių priskyrė ir šiuos tris parlamentarus:

    

     „Tautinėje valstybėje, pavyzdžiui, tokius tipus kaip Auštrevičius, Andriukaitis ir Karosas šaudytų nemirktelėdami ir būtų teisūs. Na, netrukus pamatysite... [...] Lietuvoje pakaktų sušaudyti vos kelis šimtus Briuselio ir Maskvos šiknalaižių – kokia čia agresija? Tai neišvengiama būtinybė, siekiant apsivalyti nuo šiukšlių. [,,,] Dabar matau, kad kelių šimtų, pastatytų prie sienos, gali ir nepakakti... Nieko tokio, kitiems suveiks bent prevenciškai – „sisavinant” eilines ES pašalpas ir „paramą” drebės ir prakaituos rankelės...”

    

     Parlamentarų kreipimesi į generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pateiktos 8 R. Čekučio citatos, kuriomis R. Čekutis galimai kurstė tautinę, rasinę, religinę ir kitokio diskriminacinio pobūdžio nesantaiką. Pabrėždami, kad LR BK 170 str. 3 dalis numato atsakomybę už viešą kurstymą smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, parlamentarai prašo nustatyti, ar Ričardo Čekučio veiksmuose nėra nusikalstamos veikos sudėties požymių, numatytų atitinkamose BK 170 straipsnio 2 ir 3 dalyse.

    

     Kiek anksčiau, balandžio 5 d., atvirą laišką R. Čekučiui parašė vienas iš jo pasisakymuose minimų parlamentarų – Vytenis. P. Andriukaitis. Viešame laiške jis sakė: „Aš, susipažinęs su paties tekstu, įžvelgiu kurstymą žudyti, paraginimą imtis neteisėtų veiksmų ir perspėjimą, kad netrukus visą tai pamatysime. Tai – jau nebe nuomonė, o veikimas, už kurį atsakoma pagal Baudžiamąjį kodeksą. Todėl Konstitucija ir įstatymas man leidžia ginti nepriklausomą, demokratinę valstybę. Ir tai aš darysiu Jūsų atžvilgiu teisiniais būdais, ne šaudymu, kurį Jūs, būdamas bailys, propaguojate. Tad susitiksime Generalinėje Prokuratūroje, nes Jūs juk esate oficialus Lietuvos gyventojų Genocido ir rezistencijos Tyrimo centro darbuotojas, nors ir tėvystės atostogose. Iki būsimų susitikimų, bailusis Ričardai.”

    

     Pažymėtina, kad R. Čekutis kitą dieną ištrynė savo pasisakymą, kuriame buvo minimos parlamentarų pavardės. Vėliau jis tikino kalbėjęs nerimtai ir pabrėžė, kad neminėjo jokių konkrečių vardų. Taip pat jis sakosi neskatinęs susidoroti su žmonėmis dėl idėjų, o tik raginęs įvesti mirties bausmę „Tėvynės išdavikams”.

    

     R. Čekutis dirba Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centre (LGGRTC) vyriausiojo specialisto pareigose. Šiuo metu centro tinklalapyje nurodoma, kad jis išėjęs vaiko priežiūros atostogų. R. Čekutis taip pat yra dienraščio „Respublika“ vyriausiojo redaktoriaus Vito Tomkaus pavaduotojas, R. Čekutis yra ultradešiniosios pakraipos Lietuvių tautinio centro (LTC) pirmininkas, o pernai vykusiuose savivaldos rinkimuose partijos „Jaunoji Lietuva“ kandidatų į Vilniaus miesto savivaldybę sąraše buvo įrašytas pirmuoju numeriu.

    

     Antifa.lt

     2012 04 12

     cekutis prokuratura

 

Komentarai  

 
-3 # Lietuvai Y-m-d H:i
Vai,vai trys komunarai kreipėsi į anarchystų niekinamą sistemą...ko čia džiaugiatės???b us danosas ir ant jūsų...už antivalstybinę veiklą!
 
 
+2 # ATS: ašTu Y-m-d H:i
ziurek, kad ponoso tau nebutu
 
 
+9 # Už Lietuvą iki dugno!Tautininkas Visgėra Y-m-d H:i
Tai Lietuvių genocidas! Neužtenka, kad bolševikiniai tolerastai jau uždraudė Lietuviams žudyti, vogti, verstis kontrabanda, gerti ir šlapintis viešose vietose, šaukti "Heil Hitler", mušti bobas, pardavinėti mergas albanams... Garliavoje tokį puikų tautinį viešnamį uždarė, niekšai... tai dabar dar ir šitas! Jie uždraudė visą patriotinę veiklą, o dabar jie nori uždrausti Lietuviams net ir svajones apie žudymą, vogimą, sąvadavimą ir kitokią patriotinę veiklą! Tai baisu, tai siaubinga, tai nepakenčiama! Čekuti, nenusileisk! Skųskis Gražuliui, Venckienei, ligoninei Vasaros gatvėje ir visiems spiritinių gėrimų gamintojams!
 
 
+2 # PalaikymasZeev Sternhell Y-m-d H:i
Tokio plauko balvonų išmetimas iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) yra esminis.

Tikiuosi bylos iki to prives. O žudyti šūdučio aš nesiūlau - mirtis šitam asilui būtų per maloni...
 
 
-3 # GailaEch... Y-m-d H:i
Juokdariai :))) Su tokiais žmonėm jie niekad politikoj neprasimuš. Gaila.