Nida Vasiliauskaitė. Apie bomžus, vidinius ir išorinius
politika
Pirmadienis, 05 Lapkritis 2012 13:37

vasiliauskaite    „Turbūt yra ir tokių žmonių, kurie pardavė savo balsą ir negyvendami patvoryje, tačiau nuo to jie yra tik dar didesni bomžai“, – sako vienas toks anaiptol bomžo neprimenantis pilietis. Su bemaž fiziologiniu pasibjaurėjimu. Bomžai tai jau tikrai pardavė (ko iš jų norėti), betgi (o Dieve, Dieve...) bomžų gretos turi ir perkeltinę prasmę: dėmesio, bomžai – visai šalia, gal net toje pat parduotuvėje, biure, laiptinėje! Nors skiriasi jie nuo mūsų – normalių, padorių, protingų, sąmoningų – kaip bulvė nuo mėnulio. Tiesiog kita rasė.

 

    Na, kuris padorus Lietuvos gyventojas (inteligentas, katalikas, verslo ir šeimos žmogus) parduotų savo balsą už... 10-15 lt? Jūs ką??? Tuoj pat atsiprašykite, antraip... Ne, ne ir dar kartą ne – nei už 10, nei už 50, nei už 100, nei už 500 lt. Ne. Jau sakiau, sąžines ir balsus pardavinėja tik bomžai. Hmm... bet... tie 500 lt... asmeninis pasiūlymas tik jums... žymi suma inteligentui... o vienas balselis vis tiek nieko nereiškia... na, neimsiu aš, paims kitas, rezultatas tas pats, o man išlaidos (Vėlinės artėja, pvz., benzinas kainuos, kol visur apvažinėsiu)... Vade, Satana! Šalin, joks padorus žmogus už 500 lt neparsiduos. Tik bomžai taip daro (tik niekas jiems tiek nesiūlo, che, che... nes jie – padugnės)... 

 

     O jei 5000 Lt – tik balsas, tik kartelį? Na, įsivaizduokite, kad šįkart nenuėjote balsuoti ir tiek.

 

     Konservatoriai be tamstos balso juk neprapuls – yra daug protingų žmonių aplink. Ne? Na gerai, 30 000 Lt ir padori sinekūra. Ne jums, tai sūneliui – žinote, kaip sunku prasimušti šiais laikais? Visur niekšai-vagys, o vaikis juk gabus, reikia padėti – svarbiausia gi šeima, ar ne už ją konservatoriai? Matai, taip nieko neišduosi, netgi atvirkščiai, sustiprinsi savo šeimos vertybes, per jas – visuomenę, nes gi šeima – visuomenės ląstelė, ir taip apgausi tau sumokėjusį durnelį – temoka, padugnė. Net išsilavinimas, net daktaro laipsniai parduodami mainais į sinekūrą ir – kas ne mažiau svarbu – mainais į šventą įsitikinimą (ir teisę juo netrikdomai spindėti viešai), kad jokio vidinio bomžo tavo taurioje asmenybėje nesama. Ne, bomžai – ten, patvory.

 

     „Ką norite pasakyti?!“ – kondensuojasi aštrūs klaustukai atpažinusių save akyse. Paprastą dalyką: kad parsidavinėja ne tik bomžai ir ne tik Darbo Partijos elektoratas (ne, jis nėra atskira žmonių rūšis, jį suformavo konkrečios socialinės priežastys, ne įgimtas amoralumas ar išskirtinis kvailumas, tad ir komunikuoti su juo reikia ne panieka, šlykštėjimusi ar protinimais – tokia laikysena jį tik daugins, o protintojus tik dar labiau pavojingai radikalizuos), o pirkti galima ne vien litais ar ledais, bet ir pataikavimu, gyrimu, gąsdinimu, psichologiniu spaudimu, manipuliavimu religija, emocijomis bei trapiu vidurinės klasės statusu, vis rodant baisųjį paprotintinų „visuomenės atmatų“ paveikslą, kuris (ačiū „diržų veržimo“ politikai) kvėpuoja jai į nugarą. Bomžais labiausiai linkę bjaurėtis novorišai (sėkmės kareivėliai, išeiviai iš visuomenės dugno) ir pastarojo dvidešimtmečio bėgyje deklasuoti biudžetiniai inteligentai, kas mėnesį vos išgalintys susimokėti už maistą ir šildymą.

 

     Bet strėlės į bomžus čia nepadės: ne tas taikinys, šitaip nušauti netyčia galima ir save.

 

     Nida Vasiliauskaitė yra filosofė ir feministė

 

     Šaltinis: delfi.lt

 

     vasiliauskaite

 

Komentarai  

 
-3 # n-an-a Y-m-d H:i
Valdžia kalta, seimas blogas.

bet pats į valdžią neisiu - per daug darbo.
balsuoti irgi neisiu arba balsą parduosiu - svarbu litą duos.

ir vėl rinkimai praėjo - valdžia kalta, seimas blogas.

nenorėk pasikeitimų į gerą jei tik savo šiknos žiūri.
parsidavinėja ne tik bomžai, dar parsidavinėja bestuburiai verksniai besibaidantys atsakomybės.
 
 
+5 # ATS: n-atikrai Y-m-d H:i
parsidavinėja. ypač tie kurie pamokslauja ir moralizuoja tuos, kurie nenori nieko bendro su ta bjaurastim turėt. Tie pamokslautojai ir išrenka tuos niekdarius ir vagis ir turėtų būt išbuožinti kartui su jais. visoks ten konservatorių jaunimas, socdemų sakaliukai ir darba parcijas aktyvas. Šlykštūs šliužai.
 
 
+1 # n-an-a Y-m-d H:i
pamiršai vieną: liaudies draugai, tolerancijos šalininkai ir laisvės propaguotojai - liberalai, tai jėga! (aj tik va kapitalizmą myli ir buržuju remia , bet čia nutylim)

o gal visai nebalsuot ir politikoj nedalyvaut, tada galima keikti nesvarbu ką išrinks. nes juk čia tu neprisidėjai.

Jei nenori nieko bendra turėt - neturėk, tik po to neverk kai šikna gyvent daros.
 
 
+5 # na-h+ Y-m-d H:i
Susikišk tu tuos liberalus į vieną vietą, kurioje dabar, po rinkimų, atsidūrė geriausi liberalų ir tavo paties draugai konservatoriai.
 
 
-5 # n-an-a Y-m-d H:i
Tai ateik, išrink kitus.
Nerandi tinkamų - dalyvauk pats.

Bet juk myžčioti apie tai kokie visi blogi ir kalti lengviau
 
 
+4 # ATS: n-atikrai Y-m-d H:i
myžčioji tai tu, ka nuolat išrenki visokį zbrodą - man jie tiesiog nereikalingi gali visi pasikart ir milijoną kadencijų gulėt kapinėse. Turėtumėm gražų seimo kalnelį ir niekas proto nepistų.
 
 
+4 # ATS: n-aabromas Y-m-d H:i
Tipiška "atsakingo" piliečio demagogija. Ateik, nubalsuok blablabla, praplautos smegenis nematančios, kad atstotavizmas nesuteikia realių demokratinių galių.

Turi būti labai neinformuotas ir tiesiog nesidomintis, kad nesuvokt per kokius filtrus praeina žmonių nuomonės ir interesai iki tol kol atsiduria šitu ponų ministru ir buržujų rankose, kurios viska apsuka 180 laipsniu ir padaro taip kaip jiem reikia.
 
 
+6 # ATS: Nida Vasiliauskaitė. Apie bomžus, vidinius ir išoriniusašai Y-m-d H:i
visi šumą kelia,vai rinkimai,vai balsų pirkimai,vai vai,o ar stebi jus kas nors kabinoj toj?paimi babkes ir sugadini biuletenį (:
 
 
+8 # Nupirkta ir pasmerktaViktoras Butas Y-m-d H:i
Tamsi liaudis buvo nupirkta TV cirko sou ir visokiu ledu svenciu pagalba, o ne atejus prie rinkimo urnos. Ji parsidave ir atsidave daug anksciau.
 
 
+1 # O kokie uzaugs ju vaikaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Nors as pats niekada neturesiu seimos nes tai mane padarytu silpna bet. Bet isivaizduojat kokie bus siu zmoniu vaikai. Nebus nieko sventa ne tautos, ne seimos. Kaip juos bus lengva papirkti ir valdyti. Taip man animacija ir anime patinka. Kazkur maciau kaip Zeitgeist siela aiskina, kad vaikams nereikia pasaku jie gali mokintis iskarto konstruoti raketa. Nezinau man vaikyste ir yra visi maloniausi prisiminimai. O pasakos apie princeses ir jaunikaicius, milzinus ir slibinus viskas tai buvo taip nuostabu. Zinoma poto princesesiu neliko o herojais tapo nieksai. O tas plikas Zeitgeist senis nori atimti ir vaikyste.
Cia pvz kaip globalistai noredami sunaikinti tautas pradeda nuo seimu
http://www.youtube.com/watch?v=ZjVrcNRKKKQ&feature=youtube_gdata_player
 
 
+1 # Tai kas uz viso stoviViktoras Butas Y-m-d H:i
Kas valdo. Visata didziule ir tvariu ten knipzda kokiu tik nori . Cia apie V seriala pasakoja. Kazkada senai rasiau. Turi kazkiek tiesos
http://www.youtube.com/watch?v=RN8JpeDDMgo&feature=youtube_gdata_player
 
 
+2 # filosofinis klausimasPilietis+ Y-m-d H:i
o nuotraukoje pavaizduotas vidinis ar išorinis bomžas ?

Dilema....
 
 
0 # --Pilietis Y-m-d H:i
gerbiami berniukai - baikit man dėti minusis, nes nusiminsiu ir verksiu kamputyje. Ačiū už supratimą ;)