Disidentas Bacevyčia. Anarchija kaime (video)
kontrkultūra

becevycia_kaime       Tai, kas šventa, kontroliuoja netgi kovą prieš susvetimėjimą. Nukritus mistinei uždangai, slepiančiai, išnaudojimą kuriančius santykius ir jį gimdančią prievartą, įvyksta šuolis, nušvitimas ir paaiškėja kovos prieš susvetimėjimą esmė. Ši esmė – tai žiaurios kumštynės, karas prieš valdžios kvintesenciją, pasirodžiusią grubios galios ir nepridengtos bejėgystės spinduliuose.

 

       Valdžia – pažeidžiamas mutantas, ir pati mažiausia jam padaryta žaizda apgaubia atakavusįjį amžina naujojo Herostrato gėda. (Raoulis Vaneigemas. Rašytinės tiesos. Internationale Situationniste, Nr. 7, 1963).

 


 

Šeimininkai, siekę išlaikyti Logoso vientisumą, gerai suprato, kad valdžią galima stabilizuoti tik išlaikant bendrystę. Atidžiau pažvelgus paaiškėja, kad jų pastangos nebuvo bergždžios, nors iš pradžių ir atrodo, kad XIX ir XX a. Logosas suskilo. Visuotinės atomizacijos įtakoje Logos buvo suskaidytas į atskiras technikas (fiziką, biologiją, sociologiją, papirusologiją ir t. t.), tačiau tuo pat metu poreikis vėl sukurti bendrystę tapo kur kas imperatyviškesnis. Tam, kad totalitarizmas įveiktų bendrystę ir bendrystę išlaikantis mitas būtų pakeistas vieninga kibernetine Logoso valdžia, užtenka tik visagalės technokratinės jėgos. (Raoulis Vaneigemas. Rašytinės tiesos. Internationale Situationniste, Nr. 7, 1963).

 


 

Tai, ką graikai vadino „poei”, galima išversti „veikti“. Kur trūksta kokybiškos veiklos, poezija miršta; įsivyravusioje tuštumoje randasi jos antipodai: informacija, programavimas, specializacija. Todėl poeziją galima laikyti radikalia veiksmu išreikšta teorija, revoliucinės strategijos ir taktikos viršūne, didžiojo kasdienybės žaidimo apogėjum. (Raoulis Vaneigemas. Menas gyventi. Kasdienybės revoliucija, 1967).

 


 

Parengė dp

2011 07 21

 

Komentarai  

 
+1 # anarchistai - linksmi žmonėsche che Y-m-d H:i
špygą taukuotą.
 
 
+1 # per mažai anarchijosPilietis Y-m-d H:i
O kur gi video su anarchistiniais meilės žaidimais kaime ?
 
 
+1 # kas čia?kas čia? Y-m-d H:i
kas čia per šūdas? Jau geriau Žygeivio sapaliones skaityt, nei į tokius "anarchistus" žiūrėt.
 
 
0 # Josekuired. Y-m-d H:i
Jozekai, nerašinėk ir nevark - visi tavo užgauliojimai vis tiek bus ištrinti.
 
 
0 # anarchodračiark opankasnu čia tai anarchija Y-m-d H:i
ir iš kur tokių imbicilų save darančių klaunais anarchistai ir atranda visokių dročiavyčių :-))))
 
 
0 # adminasadministratorius Y-m-d H:i
Eilinis komunistėlis, kur jis čia anarchija mato? ar cccp daug anarchijos buvo? nervas ima sušiktus samanės priplempusius rėkalojančius sovietinį himną homosovietikus žiūrėt
 
 
+1 # backapackaNexuja neįkertu Y-m-d H:i
Man nesuprantamas dalykas komunizmo besiilgintys imbicilai, dainuojantys sovietines dainuškas, ir tuo tarpu gyvenantys PRIVAČIOJE sodyboje, kurią tie patys jo garbinami sovietai būtų atėmę ir jokios anarchojos nematytų, būtų priverstinai įdarbintas arba patupdytas ant laktos kaleime, pamąstykit prieš rėkalodami, ir kur čia disidentavimas jo man įdomu ?
 
 
0 # ko čirškiat, dvasios ubagaikre Y-m-d H:i
Smegenai per skysti įžvelgti dar ką nors, be banalių kaltinimų sovietine nostalgija? Idiotai, garbės žodis.
 
 
+1 # atsargiau!pizius Y-m-d H:i
mes ne idiotai, mes anarkistai :D
 
 
0 # linksminamės?Pilietis Y-m-d H:i
Iš tos pačios serijos: šudmalys-"filos ofas" : www.youtube.com/watch?v=c8ya9Inp8VQ&NR=1
 
 
0 # nera pavadinimoAston Martin Y-m-d H:i
Šį performancą drąsiai galima eksponuoti Š.mc