Su Šv. Vėžimėlio diena!
ivykis

 

su sv vezimelio dienaDžiaukimės – artėja šventės! Klijuotos vatinės barzdos ir petardų šūviai. Saldainiais peršerti vaikai ir prie stalų kriokančios „šeimos galvos“. Namų šeimininkės, į parduotuvių vežimėlius kraunančios būsimą šiukšliadėžių turinį. Firmų „baliai“, kur žemės kirminai bent trumpam pasijunta kalnų ereliais...

 

Tai puiki proga išsiskalbti savo sąžinę nunešus kinišką šūdniekį giminaičiui – suknistam niekšui, sukčiui ir nevykėliui. Apkabinti ir kartu prisipilti gerkles magiško skysčio. Ir, spjaudant baltos mišrainės gabalėlius, pabliauti „Su šventomis Kalėdomis!..“ „Su šventomis...“ – aidu atsakys šalia sėdinčiųjų choras.

 

Koks saldus tas tradicijų kvapas: silkių ir seniai nevalytos peleninės. Kaip gera nerti ir plaukti pasroviui – kad tik šalia nestovėtų liūdnas minas nutaisę giminaičiai ir draugai.

 

Tu nešventi? Atsakyk teigiamai, ir tu jau įtartinas. Tu jau – ne savas, tu jau – raupsuotasis.

 

O juk reikia tiek nedaug. Juk niekas neprašo pulti ant kelių ir prašyti kažko, ko negausi, jei pats nepadarysi, pats nesukursi, pats neišsaugosi, pats neišauginsi ar nepasigaminsi. Tiesiog čiupk automobilio raktelius ir keliauk ten, kur suplaukia žmonių srautai.

 

Sakralinis parduotuvės vežimėlis – jis šių dienų gyvenimo centras ir egzistencijos pamatas. Jei jis pilnas – tavyje sukyla pasitenkinimo jausmas, artimas tam, kurį patirdavo mūsų tolimi protėviai, vilkdami iš medžioklės nudobtą mamutą.

 

Sakai, kad jie negalėjo elgtis kitaip, nes būtų mirę iš bado. O ar tu gali? Juk tavo gyvenimas irgi nebus tikras, visavertis ar prasmingas, jei neišsiveši vežimėlyje savo socialinį statusą patvirtinančio grobio. Tu juk negali pasakyti: „Nuo šiol valgau tiek, kad nebadaučiau, rengiuosi, kad nešalčiau, vairuoju automobilį, kuris turi mane saugiai nugabenti iš taško „A“ į tašką „B“. Negali, nes savo padėtį visuomenėje turi įtvirtinti atitinkamais atributais. Tavo gyvenimas – jau ne fiziologinių poreikių tenkinimas. Tu greičiausiai net nesi susidūręs su grėsme jų nepatenkinti. Tavo gyvenimo įrodymas – vartojimas.

 

Bandai prisiminti senos senos mitų knygos ištraukas? Vargu ar prisiminsi jas po pirmos stiklinės? Greičiau po dešimtos. Bet ir po dešimtos vargiai prisipažinsi, kad šios mitų knygos neskaitei. Jei būtum skaitęs, gal ir prisimintum: „Nekraukite sau lobių žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia. Verčiau kraukite sau lobį danguje, kur nei kandys, nei rūdys neėda, kur vagys neįsilaužia ir nevagia“ (Mt 6,19-20).

 

Tačiau ar tikrai verta prisiminti seną mitų rinkinį? Juk aš netikiu dangumi, o tu netiki, kad neverta krauti lobių.

 

Vitalijus Balkus

2011 12 17

 

su sv vezimelio diena

 

Komentarai  

 
+2 # balta varnawest Y-m-d H:i
Geras straipsnis.As nepasiduodu siai psichozei ir nieko neperku.Netgi naujus metus svenciu rugpjucio men - kas pasake,kad juos reikia svesti sausio 1d??? Visi , kurie ta zino labai stebisi.Jie - vartojimo vergai...Nesupr anta,kad reikia kitiems gera daryti visada o ne viena karta metuose padovanojus shuda.
 
 
+2 # Ats: Su Šv. Vėžimėlio diena!pratrydiotas Y-m-d H:i
man tegul kas nors atsako į klausimą kodėl aš turėčiau nepirkti ir nešvęsti? jeigu man tai kelia geras emocijas, man gerai, verslui gerai, visi patenkinti. kas čia blogo? kas nori nenori nešvenčia, aks nori švenčia. pasirinkimo laisvė.
 
 
0 # Su Šv. Vėžimėlio diena!Satana Y-m-d H:i
Visiškai sutinku su autoriaus mintimis. Mane ir erzina tos sumaterializuot os kalėdos ir nauji metai.
 
 
0 # Suplakta į vienąMindaugas Y-m-d H:i
Man, kaip,turbūt,dau gumai anarchija.lt skaitytojų nepatinka vartotojiškumas ir jo skatinimas, ypač per šventes, bet tai nereiškia, kad aš jų nešvenčiu. Švęsdamas stengiuosi prisiminti pirminę šventės prasmę. Rašinys atsiduoda perdėm dideliu pesimizmu, bejėgiškumu,kar tėliu ir depresija. Linkiu, kad kitais metais autorius atrastų ir bent kiek pozityvumo, optimizmo jį supančioje kasdienybėje.
 
 
0 # Ats: Su Šv. Vėžimėlio diena!Prisiminiau Y-m-d H:i
turėjau tokį bendradarbį su išvystytu loginiu mąstymu. Anas vis tvirtindavo, kad Vasario 16 ir kava vyniolikta ne šventės - nes jų proga nebūna išpardavimų :)
 
 
0 # Ats: Su Šv. Vėžimėlio diena!Jonas Kiselis Y-m-d H:i
Ir aš švęsdamas bent kažkiek pasistengsiu prisiminti tikrąją šios šventės prasmę. Nueisime į bažnyčią, nes ne taip dažnai tenka ten lankytis. O dovanos buv po švenčių, kai vyksta čia UK išpardavimai žymiai mažesnėmis kainomis nei prieš šventes.
 
 
+2 # Ats: Su Šv. Vėžimėlio diena!Anonymous Y-m-d H:i
O kodėl turite, arba norite švęsti? Ar jūs krikščionys, ar jūs tikite į dievą, ar laikotės 10 dievo įsakymo? Ar švenčiate dėl bandos jausmo? Nustokite tikėti tuo, ko nėra. Tokios šventės skirtos infliacijai didinti, arba bent jau suteikti galimybę jai atsirasti.
 
 
0 # Protestuot vardan protestoViktoras Butas Y-m-d H:i
Perskaites straipsnį prisiminiau durną filmą ,,Grinčas kuris pavogė kalėdas'' http://www.youtube.com/watch?v=T5AgWqAAE74&feature=related
 
 
0 # Apie kalėdasViktoras Butas Y-m-d H:i
Čia gerai http://www.youtube.com/watch?v=_t6B1ZEKmGw
 
 
0 # SiūlymaiSerno koja Y-m-d H:i
Man patiko komentaras, kur buvo pasakyta, kas nori tas švenčia, kas nenori - tas tegu nešvenčia.
Taip pat mėgstu straipsnius, kuriuose nors it kritikuojamas, bet pasiūloma, kaip galima išspręsti problemą. O ne taip kad, "Tas ir tas blogai, o tas dar blogiau." ir straipsnis baigtas, o ką daryti kad būtų geriau? Tokiu atveju ir pats straipsnis yra blogis, nes jis tik kelia neigiamas emocijas, ir dar labiau pablogina situaciją...
O koks mano siūlymas - tegu elgias kam kaip patinka, kas nori tas švenčia, kas nenori tas nešvenčia. Gal kitiems patinka ir tos silkės, ir kinietiškos dovanos, tai kodėlgi jiems tai drausti? :)