Kovo 29 dieną 20.00 vietiniu laiku milijonai pasaulio žmonių, miestų ir įstaigų vienai valandai išjungs šviesas. Tokiu būdu organizacijos World Wide Fund for Nature (WWF) projekto „Žemės valanda“ iniciatyva žmonės išreiškia savo susirūpinimą dėl šiuo metu taip aktualių aplinkosauginių problemų, bei šia įspūdinga žinute reikalauja imtis veiksmų dėl globalinio atšilimo.

       Viskas prasidėjo nuo vieno klausimo: kaip mes galėtume įkvėpti žmones imtis veiksmų dėl klimato kaitos?
       Kaip atsakymą į šį klausimą, praėjusiais metais WWF paprašė Sidnėjaus miesto (Australija) visuomenę išjungti savo šviesas vienai valandai. 2007 m. kovo 31-ąją virš 2 milijonų žmonių ir 2100 Sidnėjaus įstaigų išjungė savo šviesas 60 minutėms - vienai Žemės valandai. Jei šis Sidnėjaus centrinio verslo rajono veiklų, sukeliančių šiltnamio efektą, sumažėjimas, pasiektas per vieną Žemės valandą, būtų išlaikytas 12 mėnesių, tai būtų ekvivalentiška išėmimui 48 tūkst. automobilių nuo kelio vieneriems metams.

       Kai tokie žymūs Sidnėjaus miesto simboliai kaip Sidnėjaus Operos teatras bei Uosto tiltas išjungė savo šviesas, kai vestuvės bei kiti įvykiai buvo rengiami žvakių šviesoje, kai žmonės pareiškė, kad su džiugesiu ir maloniu jauduliu išbuvo vieną valandą visiškoje miesto tamsoje, pasaulis atkreipė į tai dėmesį. Įkvėpti kolektyvinių milijonų Sidnėjaus gyventojų pastangų, šiais metais daugelis pasaulio miestų prisijungia prie Žemės valandos, paversdami simbolinį įvykį globaliniu judėjimu. Kovo mėnesį šios akcijos imsis nemažai miestų - bei jų savivaldybių - įskaitant Atlantą, Bangkoką, Kanberą, Čikagą, Kopenhagą, Dubliną, Melburną, Monrealį, Otavą, San Franciską, Tel Avivą, Torontą, Vankuverį ir kt.

       Aha, o štai ir Jonukas klausia: kodėl apskritai turime tai daryti?
 

       Ši iniciatyva parodo, kad mūsų visų nedideli veiksmų koregavimai gali turėti didelę reikšmę globaliniam atšilimui - vienai iš didžiausių grėsmių, su kuriomis pasaulis kada nors buvo susidūręs. Mūsų pasitikėjimas ir tolimesnis naudojimasis anglies varomų elektrinių energija sukelia dramatišką Žemės temperatūros padidėjimą, kas savo ruožtu sukelia jūros lygio didėjimą, vis dažnesnės yra sausros ir galingos audros bei kiti masiniai aplinkos, kuri yra taip gyvybiškai mums svarbi, pasikeitimai.
 

       2007 metų Žemės valandos tikslas buvo sumažinti Sidnėjaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas 5 procentais (dėl didelio įstaigų ir gyventojų įsitraukimo buvo pasiekti net 10.2%). Šiais metais tikimasi įkvėpti kitus pasaulio miestus imtis veiksmų ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas pasauliniu mastu. Dalyvavimas šioje iniciatyvoje yra vienas būdų išsakyti savo palaikymą aktyvesniam globalinių aplinkosauginių problemų sprendimų ieškojimui, tačiau tam, kad pasiekti teigiamų rezultatų, mes turime tęsti taupyti energiją kasdien - ne tik per Žemės valandą. Žinoma, tai nereiškia, kad mes turime atjunginėti elektrą ligoninėse ar kitose įstaigose ir situacijose, kuriose energijos buvimas palaiko gyvybes ar tiesiogiai užtikrina žmonių saugumą - tai tik reiškia, kad mes turime išmokti protingai naudotis Žemės resursais ir nešvaistyti jų tik dėl to, kad šiandienai turime jų pakankamai.
 

       Jūs galite prisidėti prie šios Žemės valandos nepriklausomai nuo to, kokios pozicijos laikosi jūsų miesto vadovybė. Ir, kas ne mažiau svarbu, platinkite šią žinutę - informuokite apie Žemės valandą kitus žmones (draugus, bendradarbius…), įstaigas, miestų vadovybes, parašykite apie tai savo tinklaraštyje, nusiųskite pranešimą žiniasklaidos atstovams. Daugiau apie galimus veiksmus skaitykite čia. Beje, šiems darbams jus optimistiškai galbūt nuteiks ir šis WWF video materialas.
 

       Taigi, kodėl gi nesusivienijus kovo 29-ą dieną su milijonais žmonių iš pačių įvairiausių pasaulio vietų? Išjungiam šviesas 60 minutėms - vienai Žemės valandai.
 

       Prisijunkite prie šios iniciatyvos!


       paskelbta iš http://veganas.wordpress.com/