politika
Alvydas Januševičius. Kaip gydysimės nuo patriotizmo?
politika

buciuoja veliava 0     Lietuvai liko visai nedaug iki to, kad laisvoje šalyje gyventų tik laisvi žmonės. Viena sovietų okupacijos sugadinta karta per 24-erius visiškos laisvės metus jau išmirė. Dabar belieka pribaigti likusius netikėlius. Laikas paklausti – kurie iš mūsų tėvynės labui turime išnykti ir kokią laisvą Lietuvą norime dovanoti emigravusiems vaikams?  

 
Eugenijus Misiūnas. Apie gydymą baime
politika

zombiai     XVIII amžiuje sunkiomis psichinėmis ligomis sergantiems ligoniams gydytojai, be kitų metodų – tokių kaip panardinimas į vandenį, sukimas ratu pasodinus ar paguldžius nelaimėlius į vadinamąją rotacinę mašiną, – rekomenduodavo sužadinti baimės jausmą. Taip būdavo gydomi maniakai, isterikai, melancholikai, lunatikai ir kitomis psichinėmis ligomis sergantys pacientai (apie tai knygoje “Madness and Civilization” rašo Michelis Foucault).   

 
Paskutinio pasaulinio laukiant
politika

nacionalizmas suoliukai     Mano kaimynai išblūdo. Vienas jau rengiasi karui su rusais, išjungęs televizorių naktį sapnuoja, kad rusų tankai važiuoja į Klaipėdą, kitas patyliukais iš pensijos perka džiūvėsius ir druską pergalės baliui. Jaunesni būtų ir laiko turėtų – eitų partizanauti. Trečias dar negalanda kirvio, bet irgi išsigandęs. O ką žinai?..   

 
Kairiųjų ir anarchistinių Ukrainos organizacijų pareiškimas dėl „Borotba“ („Боротьба“) sąjungos
politika

borotba     Mes, Ukrainos kairiųjų ir anarchistinių organizacijų kolektyvai, pareiškiame, kad „Borotba“ (liet. – „Kova“) sąjunga nepriklauso mūsų judėjimui. Per visą šio politinio projekto egzistavimo laiką paaiškėjo jo narių šališkumas labiausiai diskredituotiems, konservatyviems ir autoritariniams „kairiesiems“ režimams bei ideologijoms, kurios jokiu būdu neatstovauja darbo klasės interesų.   

 
Serhijus Žadanas: „Reikia „perkrauti“ visą sistemą, nes ji neveikia“
politika

zadan0     – Kaip galėtumėt įvardyti tai, kas vyksta Gruševskio gatvėje? Kažkas gimsta ar kažkas miršta?    

      – Tai dabartinės sistemos galo pradžia. Galo, kuris nebus itin gražus ir patrauklus. Nesu ginkluoto konflikto sprendimo šalininkas, – tragedija, jei ima lietis Ukrainos piliečių kraujas, – bet ir negaliu sakyti, kad smerkiu šį susidūrimą ir lieku nuošalėje. Žmonės, kurie griebėsi „Molotovo kokteilių“, apimti nevilties ir neturi kur trauktis.

 
Priešpaskutinis kairysis emigrantas. Žemiškų sapnų geografija, arba „Po kiek tautiniai grabai?“
politika

trispalve karstas     Priešpaskutinis kairysis emigrantas retai sapnuoja: viršvalandžiai išstūmė sapnus. Tačiau! Čia: jie nors apmokami. Och, kokie sapnai, kokie sapnai būdavo: vaikystėje… Dabar gi! Jei pasiseka susapnuoti: vieni košmarai. Netgi gimtinė ir ta: košmariška. Nors!

 
Tautos užkratas
politika

tauta     Tautinė laisvė, ratuota stilizuotų svastikų saulutėmis, atrieda į senutę didvyrių ir pilkapių Lietuvą, kurioje greitai nebebus vietos nė vienam, kuris neatitinka „teisingo tautiečio“ apibūdinimo.

 

     Lietuvoje susikūrė iniciatyvinė grupė, kuri pasisako už tiesioginę, o ne atstovaujamąją demokratiją. Kad Lietuvos žmonės patys, o ne valdžia už juos spręstų vienus ar kitus klausimus, dabar Lietuvoje reikalauja ne kairieji (kaip nesėkmingai bandyta prieš keletą metų), ne nepriklausomos profesinės sąjungos ar žmogaus teisių gynėjai.

 
Priešpaskutinis kairysis emigrantas. „Svoboda“ nelygi laisvei, arba Nerevoliucinis „udaras“
politika

UKR revoliucija 0     Kai vyksta revoliucija, ne ta oranžinė, bet TIKROJI, negalima snausti! Priešpaskutinis kairysis emigrantas žino: reikia pasirinkti barikadų puses. Barikadose dažniausiai kaunasi: dvi pusės. Vienoje pusėje: revoliucionieriai, kitoje: konservatoriai = reakcijos šalininkai.

 
Ukrainos Autonominė darbininkų sąjunga: „Nepalaikome nei „Euromaidano“ šalininkų, nei „Euromaidano“ priešininkų“
politika

2 ukrainos     Ant Lietuvos žiniasklaidos ir socialinių tinklų užslinko dvi propagandinės lavinos. Viena prispaudė tuos, kurie simpatizuoja Ukrainos integracijai į Europos Sąjungos struktūras, kita tuos, kurie nepalaiko Eurosojūzo plėtros ir yra automatiškai priskiriami Kremliaus šalininkams. Ar įmanoma kitokia pozicija šitame propagandiniame gigantų mūšyje?

 
Demokratija Lietuvoje nebeišsitenka, arba Ukraina, eikš į Europą!
politika

euromaidan 0     Internetiniame sraute žinios kinta labai greitai. Tiek oficialioje žiniasklaidoje, tiek socialiniame tinkle „Facebook“ didžiojo kapitalo cinizmą ir nusikaltėlišką veiklą bei pasipiktinusiųjų protestą „Akropolyje“ užgožia sklindantis globėjiškas požiūris į jaunesnę „sesę“ Ukrainą.

 
Gabrielė Tervydytė. Ar antisemitizmo apklausos rezultatai tikrai tokie gąsdinantys?
politika

israel  criticism     Norėtųsi šiek tiek giliau panagrinėti internete pasirodžiusius apklausos rezultatus apie Europoje jaučiamą antisemitizmą. Apklausoje dalyvavo 5000 žydų, gyvenančių aštuoniose ES valstybėse (plačiau apie tyrimą galima paskaityti čia).

 
Graikija: kai valstybė pasirenka antifašizmą (1)
politika

1      Anarchija.lt pateikia portale libcom.org publikuoto išsamaus straipsnio apie Graikijos radikalių dešiniųjų partijos „Auksinė aušra“ (AA) skrydį ir nuopolį pirmąją dalį. 2012 m. parlamento rinkimuose gavusi 7% balsų ir 18 vietų parlamente, AA priėjo liepto galą po reperio Pavlo Fysso nužudymo.

 

 
Kasparas Pocius. Dusinantis patriotizmas
politika

patriotizmas     Prieš trejetą metų didieji šalies naujienų portalai persispausdino išeivijos intelektualo Tomo Venclovos straipsnį „Aš dūstu“ – straipsnį, kuriame jis, deja, puikiai atpažino tam tikras politines ir socialines gyvenimo Lietuvoje tendencijas. Pasirinkęs alegorinėmis figūromis du Aristofano komedijoje „Debesys“ aprašytus Antikos gyventojus – žymųjį filosofą Sokratą ir jo kaimyną, pragmatišką sodietį Strepsiadą – Venclova parodo, kokią kainą žmonės privalo mokėti tada, kai būna apkaltinami „to, kas švenčiausia, niekinimu, moralės ardymu, protų nuodijimu, jaunuomenės tvirkinimu, tautos stuburo silpninimu“.

 
Vilis Normanas. Apsimyžusi Absurdistano teisėchujnia
politika

 

yeisechujnia     Dabar esu susiparinęs: didžiausi Absurdistano apsimyžėliai, teisėchujnios atstovai, užuot gelbėję nepilnametes, nusprendė gaudyti menininkus. Išsigimėliai. Šita sistema – dar blogesnė nei šveitimo sistema. Tokių nususėlių nerasi ir niekur kitur pasaulyje.

 
Ministerijose – nacių veisyklos, o taip, spaudžiu „like“!
politika

cepelinas     Naujoji Vyriausybė neabejotinai taps viena spalvingiausių visoje Lietuvos istorijoje ir primins mūsų proproproproanūkiams, kuo baigiasi politika, paremta naci(onali)zmu, – ji baigiasi Aušvicu, tik XXI amžiuje nereikia statyti dujų kamerų – pasaulis laisvas, todėl nacionalizmu grįstose šalyse normalūs piliečiai išsilaksto. Čia lieka tik Žmogiškųjų išteklių atliekos – nuopisos, vadinamos ministerijų klerkais.

 
Vitalijus Balkus. „Apšmeižtieji“ ir „įžeistieji“: naujas teismų trendas
politika

lietuviska temide     Be ilgos įžangos tiesiai ir be užuolankų sakau: „Laisvė reikšti savo nuomonę Lietuvoje nužudyta“. Jei esi populiarus žurnalistas, aukšto rango politikas ar žinomas menininkas – dar gali tikėtis, kad po „nešukuotos“ nuomonės paviešinimo tau neteks minti teismų slenksčius. Bet jei esi eiliniu šalies piliečiu vadinamas nekilmingas žemės kirminas – būk pasiruošęs bet kurią minutę pajusti, kuo kvepia tavo „įžūlumas“.

 
Vitalijus Balkus. Internacionalizmą reabilituojant
politika

internacionalizmas     Internacionalizmas – tai sąvoka, kurią šiandien vargu ar išgirsite. Ji išnyko iš informacinės erdvės kartu su tokiomis sąvokomis kaip „klasių kova“, „darbininkų solidarumas“ ir „nacionaliniai išsilaisvinimo judėjimai“. Jaunesniam skaitytojui šis žodis apskritai nėra žinomas, o jei ir žinomas –jis suvokiamas gana paviršutiniškai, kaip, pavyzdžiui, ir terminas „tolerancija“.

 
Nida Vasiliauskaitė. Apie bomžus, vidinius ir išorinius
politika
Pirmadienis, 05 Lapkritis 2012 13:37

vasiliauskaite    „Turbūt yra ir tokių žmonių, kurie pardavė savo balsą ir negyvendami patvoryje, tačiau nuo to jie yra tik dar didesni bomžai“, – sako vienas toks anaiptol bomžo neprimenantis pilietis. Su bemaž fiziologiniu pasibjaurėjimu. Bomžai tai jau tikrai pardavė (ko iš jų norėti), betgi (o Dieve, Dieve...) bomžų gretos turi ir perkeltinę prasmę: dėmesio, bomžai – visai šalia, gal net toje pat parduotuvėje, biure, laiptinėje! Nors skiriasi jie nuo mūsų – normalių, padorių, protingų, sąmoningų – kaip bulvė nuo mėnulio. Tiesiog kita rasė.

 
Darius Milius. Lietuvoje metas įvesti tiesioginę demokratiją?
politika
Sekmadienis, 04 Lapkritis 2012 19:34

minia     Monopolinio korumpuoto Seimo savivalė ir kitos jo manipuliacijos iš Lietuvos baigia išstumti tikrąsias demokratines ir žmogiškąsias vertybes lygiai taip pat, kaip ir baigia išstumti į svetimus kraštus daugumą jos gyventojų. Mes jiems nerūpime. Jiems rūpi tik postai, valdžia ir pinigai ir net nesvarbu, kokiais būdais. Jiems rūpi milijonai, plaukiantys į jų kišenes, bei privilegijos jiems ir jų giminėms. Jiems niekada nebus gana.

 
Eugenijus Misiūnas. Niekas nepasikeitė – keisimės patys
politika

susirinkimai vietoj rinkimu     Jau rytoj naktį sužinosime, ką galbūt slėpėme nuo savęs, bet visada žinojome – kad niekas nepasikeitė. Pasibaigus olimpiadai palyginau rinkimus ir sportines varžybas. Kunkuliuojančios rinkimų maratono (sportinis terminas) aistros tik dar kartą patvirtino panašumą.

 
Daugiau įrašų...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 59