maxima     Šiandien, rugpjūčio 27 d., 12 val. du jauni žmonės – Vytautas Tinteris ir Rūta Bučiūnaitė – pradėjo 24 val. truksiantį performansą, kuriuo siekiama patikrinti, ar iš tikro „Maximoje” malonu leisti laiką. Vilniuje, Mindaugo g. įsikūrusioje „Maximoje” jaunuoliai praleis 24 valandas.

     Jie vaikštinės po parduotuvę, sedės ant suoliukų, šnekės apie kasdienius dalykus – tiesiog leis laiką. Kas 4 valandas performansas bus dokumentuojamas: kiekvienas jo dalyvis papasakos, kaip jaučiasi, kaip keičiasi jį supanti atmosfera, kas įdomaus nutiko per 4 pastarasias valandas, pareikš nuomonę apie pardavėjų nuovargį bei entuziazmą.

     „24 valandos Maximoje” – tai paradoksalus performansas, kuriuo ketinama demaskuoti „Maximą” kaip malonią vietą leisti laiką. „Maximą” pasirinkome kaip poilsiavietę ir susitikimų vietą. Ji visada šalia mūsų, dažniau pasitaikanti mūsų kelyje nei baras, parkas ar kavinė, bet ar mes norime, kad ji būtų šalia?” – retoriškai klausia V. Tinteris.

     Performansas aprašytas socialiniame „Facebook” tinkle. Aprašyme pateikta daugiau teorijos, kad performansas atrodytų kaip rimtas šiuolaikinio meno kūrinys ir galėtų pretenduoti į užpisančių meno kritikų diskusijų temas, dėl kurių V. Tinteris metė Vilniaus dailės akademiją.

     „Maxima” skelbiasi, kad joje malonu pirkti. Tačiau „Maximos” ir kitų prekybos centrų fenomenas yra tas, kad jų struktūra ir pats principas remiasi tik prekyba. Pirkėjas negauna nieko daugiau, tik prekę. Pati erdvė dažniausiai yra pilkas industrinis pastatas, į kurį saulės šviesa dažniausiai nepatenka, o viduje viskas išplanuota taip komplikuotai, kad norint pasiekti būtiniausius maisto produktus reikia apeiti visą parduotuvę. Nors prekybos centrai skelbia, kad juose yra malonu leisti laiką, mes norime patikrinti, ar juose malonu leisti laisvalaikį – lygiai taip pat, kaip žmonės leidžia laiką parke, bibliotekoje ar prie ežero”, – sakoma performanso aprašyme.

     Performansas truks iki rupjūčio 28 d. 12 val. Performanso dalyviai mielai susitiktų su visais norinčiais ir pasidalytų savo įspūdžiais.: Vytauto tel. 8 614 26055, Rūtos tel. 8 628 31398.

     a.lt info

     2012 08 27

     maxima