Ar kiekvienas veiksmas tikrai sukelia pokyčius? Ar galima apginti taiką muzika ir šokiu? 2003 m., Irako karo išvakarėse, režisierė Iara Lee leidosi į kelionę, kad geriau suprastų pasaulį, vis giliau skęstantį tarpusavio konfliktuose bei susinaikinime. Per kelerius metus apkeliavusi penkis žemynus, Iara sutiko nemažai žmonių, kurie savo veiksmais skatino teigiamus pokyčius. Filme „Pasipriešinimo kultūros” pateikiamos šių žmonių istorijos.

 

Filme matome vaizdus Iš Irano, kur grafičiai ir repas tapo įrankiais kovoje prieš valdžios represijas; Birmos, kur M. Gandžio tradicijų besilaikantys vienuoliai stoja prieš diktatūrą; iš Brazilijos, kur muzikantai bendrauja su lūšnynų vaikais ir padeda perdirbti šautuvus į gitaras; iš Palestinos pabėgėlių stovyklų Libane, kur fotografijos, muzikos ir kino balsas pasigirsta itin retai. Filmas „Pasipriešinimo kultūros” analizuoja, kaip menas ir kūryba gali tapti veiksminga priemone kovoje taiką ir teisingumą.

 

Filme dalyvauja Medellíno poetai pacifistai, kapoeiros meistrai Brazilijos, Nigerio deltos kovotojai, Irano grafičių menininkai, Ruandos moterų judėjimo lyderės, filmų apie Libano pabėgėlius kūrėjai, politiniai JAV pranksteriai, Kayapó indėnai, Izraelio disidentai, hip-hopo muzikantai Palestinos ir daug kitų kūrybingų asmenybių.


{youtube}nptGxlSFxY4{/youtube} 


LUNI info

2011 11 28