Redas Diržys. Sadamas žengia į dangų
menas

       Sadamas Huseinas – ilgalaikis Irako prezidentas (1979–2003) ir šios šalies diktatorius, už nusikaltimus žmoniškumui pakartas Bagdade.
       Sadamas – žeminantis bejėgio asmens vaizdinys, žaibo greitumu apskriejęs pasaulį ir visai žmonijai įkalęs į smegenis neginčijamą tiesą, kas iš tikrųjų kaltas už kančias šioje žemėje.
       Sadamas – dar vienas atpirkimo ožio mitas, už kurio slypi šalies sunaikinimo faktas (tuo jis primena Pol Potą, Miloševičių ir kitus Vakarų priešus).
       Sadamas – visuomenės nuomonę formuojančioms jėgoms nėra nieko baisesnio už ES miesto gatvėmis lyg niekur nieko vaikščiojantį Sadamą.
       Sadamas – jis seniai nebe žmogus, jis – simbolis.
       Sadamas – simboliams pragare vietos nėra, jie keliauja į dangų...
       Performansas „Sadamas žengia į dangų“ specialiai sukurtas festivaliui „Dimensija“. Kūrinio idėja – kasdienės erdvės situacijų konstravimas, kai vien žiniasklaidos suformuotas vaizdinys parodomas gatvėje, kai jis atpažįstamas kitomis sąlygomis ir taip dekonstruojamas. Komentaro nebuvimas gyvenimiškoje aplinkoje negatyvų vaizdinį verčia pozityviu ir atvirkščiai.


       Kūrinio veiksmas – pasivaikščiojimas Vilniaus gatvėmis su pritvirtintu prie nugaros Sadamo portretu. Nuo Profsąjungų rūmų iki JAV ambasados. Nuo ambasados iki Reformatų bažnyčios. Nuo bažnyčios iki Rusų dramos teatro. Su trumpais stabtelėjimais ir tyliomis meditacijomis. Performanso finalas – lipimas virve ant teatro stogo.

                       Get Adobe Flash player

       P. S. Sadamo portretas atliktas iki reikiamo dydžio padidinus laikraštinę nuotrauką ir kiekvieną baltą spaudos taškelį išgręžus atitinkamo skersmens grąžteliu. Žiniasklaidą reikia suvokti ne vaizdais – ją reikia suvokti taškeliais!

       P. P. S. Nemaniau, kad tas kelias į dangų bus toks sunkus...

      2007.10.14

 

Komentarai  

 
0 # .Raitelis Y-m-d H:i
Komedija..