Anarchomuzikėlė: Against Me! (video)
menas

„Against me!“ - pankroko grupė iš Floridos, grojanti populiarųjį panką su folko elementais. Susikūrė 1997-aisiais, kai grupės įkūrėjas ir lyderis Tomas Gabelis įgrojo solinę savilaidos kasetę „Against Me!“ Pirmąjį studijinį albumą grupė išleido 2002 m., o po trejų metų parsidavė komercinei įrašų studijai „Sire Records“. Tų pačių 2005-ųjų vasarą jie apsilankė ir Lietuvoje - sugrojo „Intro“ klube. Štai ką apie jų pasirodymą mano vienas Lietuvos hardkorininkas: „Jų grojimą priskirčiau prie eilinio pankroko, nes amerikiečių folko nepažįstu, o su mūsišku tai neturi beveik nieko bendro. Tas folkas tai turbūt yra tas „o“ raidės tempimas, arba rėkavimas „ohoho...“ kurio kūriniuose tikrai netrūko.“ 2008 m. žurnalas „Rolling Stone“ pripažino ją geriausia pankroko grupe. Šiaip grupė groja tipišką pankroko popsūchą, tačiau ji turi vieną išskirtinį bruožą - itin mėgsta socialiai angažuotus anarchistiškus tekstus. Pvz., dainelė „Baby, I'm An Anarchist“:


                                                           Cause baby, I'm an anarchist,
                                                           You're a spineless liberal.
                                                           We marched together for the eight-hour day
                                                           And held hands in the streets of Seattle,
                                                           But when it came time to throw bricks
                                                           Through that Starbucks window,
                                                           You left me all alone.

                                                           Parašė Bumsius, 2008 09 10


Baby, I'm An Anarchist, 2001

                      Get Adobe Flash player


Pints of Guinness Make You Strong LIVE, 2003

                      Get Adobe Flash player

Rock the Vote, 2008

                      Get Adobe Flash player

 

Komentarai  

 
0 # OIGervaldas Y-m-d H:i
Mes tai klausomes oi muzikos o pankus dubasinam
 
 
0 # jus dubasinatandrius Y-m-d H:i
zmones su keistom sukuosenom ir skudurais, o nuo tikru panku jus begat kaip zuikiai.
 
 
0 # įdomuGervaldas Y-m-d H:i
Matyt nėra Tėvynėj tikrų pankų. Gal Afrikoj visi?
 
 
0 # yra, bet...andrius Y-m-d H:i
jus musu neatpazystat - mes jau seni ir pliki.Viena nesenai supazindinom, tai bego pareiskimo rasyti, tik nezinojo ant ko.
 
 
0 # dubershturmfiureris Y-m-d H:i
ka jus prasigere seni lochai cia pezat? negi kiekviena bomza imsi dubasint, su mintim - gal cia koks oldscoolinis pankajobas metosi :DD
 
 
0 # nu jo,andrius Y-m-d H:i
oldschool'inis ar oldskull'inis - nezinau, nato kalbos nestudijuojam.B et vienas cia rekavo garsiai apie nacija.Tai siuvo antaki viena tikrai, bo issiziojo kaip tashe.Labiau nei rekianti kakaryne.
Naciai yra ziurkes, patikekit.Netek o lupti da ne vieno anarkiso, bet tie, miurzeriai, tai prishik i kelnes is pirmo sykkio, i da nuchiulptu, jeigu zhinotu ka baigsi spardyt.Vienare ikshmishkai:D
 
 
0 # ,tai jau tikrai Y-m-d H:i
ka jus debilai dar studijuot galit? nebent rasalo bonka apmyzta :D. primushot penkiese koki pirmoka del petako ant bambalio, tai bent jau nesigirkit degradai
 
 
0 # kodel tu mane debiliniandrius Y-m-d H:i
zuiki? Seip panasus reksnys ir anas buvo. Jus visi vienodi - penktokai ar sestokai.Mano vaikai jusu vienmeciai.Tai juokesi mano bachurai is tu eityniu per telika - sako "gaidziu paradas".Mes zinom cia vietinius valkateles, jie man parodo - kuris ten vadas.Kol kas tiek tesireiskia.Bet tegu pamegina issiziot - suzinos kad tai nacijai jie nx nereikalingi.Ga li reikti, bet tegu pasislepia kur padvale ir kuo tyliau.
 
 
0 # against meŽ. Y-m-d H:i
Kažkada varė nepaprastai gerai: tiek muzikine, tiek idėjine prasme. Iki šiol klausau senesnių jų albumų. Bet naujausias (išleistas minėto Sire) visiškai čiulpia šikną.