Sekmadienį Kubos parlamentas išrinko 76-erių metų amžiaus Raulį Castro Valstybės tarybos pirmininku, praneša BBC. Tai aukščiausia pareigybė šalyje. R.Castro - ilgamečio (nuo 1959 m. ) Kubos lyderio Fidelio Castro brolis ir bendražygis.
 

      F.Castro š.m. vasario 18 d. po ilgai trukusios ligos pareiškė pasitraukiąs iš Valstybės tarybos pirmininko ir karinių pajėgų vado postų.
 

      R. Castro laikinai ėjo Kubos prezidento pareigas po to, kai 2006 metų liepą F. Castro buvo atlikta žarnyno operacija. Jis buvo įvardijamas kaip vienintelis kandidatas užimti vadovo postą, tad balsavimas buvo tik formalumas.
 

      Su R. Castro atėjimu į valdžią kapitalistinės valstybės siejo ir Kubos politikos pasikeitimo viltis. Tačiau  R. Castro viceprezidentu paskyrė 78 metų kompromisų priešininką Machado Ventura. Buvo tikėtasi, kad į šį postą R. Castro paskirs jaunosios kartos komunistų lyderį.
 

      Tuo tarpu Fidelis akylai stebi JAV prezidento rinkimų kampaniją. Jis komentuoja kandidatų keliamą isteriją, susijusią su „pokyčiais Kuboje“. Jis atsako: „Keiskitės! Bet keiskitės patys. Kuba pasikeitė jau seniai, ir toliau žada žengti dialektiniu keliu“.
 

      Jis taip pat smerkė karą Irake ir Afganistane, Amerikos ir Europos kolonializmą ir imperializmą, citavo garsų revoliucionierių Jose Marti, taip pat išreiškė paramą dėl nepriklausomybės kovojančiam Kosovui.

      2008.02.29
      anarchija.lt