Per Izraelio armijos operaciją Gazos ruože šeštadienį žuvo 61 žmogus ir dar mažiausiai 150 buvo sužeisti. Tai buvo kruviniausia akcija nuo 2005 m. vasaros, kai Izraelio kariai pasitraukė iš Gazos, praneša agentūra AFP.

      Liudininkų teigimu, daugiausiai aukų žuvo per antskrydžius prieš Džabalijos pabėgėlių stovyklą. Be to, ginkluotosios pajėgos su sausumos daliniais ir tankais įsiveržė į Gazos ruožo šiaurę. Izraelis šia savo operacija reagavo į besitęsiančias radikalių palestiniečių raketų atakas.
 

      Pagrindinis palestiniečių derybininkas Sajebas Erekatas pareiškė manąs, kad Artimųjų Rytų taikos procesas žlugo. "Derybos palaidotos po Gazoje sugriautų namų griuvėsiais", - sakė jis.
 

      Medikai dar šeštadienį paskelbė, kad tarp žuvusiųjų yra keturi 9-16 metų amžiaus vaikai.

      Tarp palestiniečių aukų buvo daug civilių. Be to, nukauta 16 radikalių palestiniečių organizacijų narių. Dauguma jų buvo Gazos ruožą kontroliuojančios "Hamas" grupuotės atstovai. Izraelio armijos duomenimis, žuvo ir du Izraelio kariai.

      Pastaroji armijos operacija surengta po to, kai palestiniečių paleista raketa trečiadienį mirtinai sužalojo izraelietį studentą. Tankai iš karto trijose vietose kirto šio ruožo šiaurines teritorijas.

      Izraelio gynybos viceministras Matanas Vilnai'us atmetė teiginius, kad ši ataka yra plataus masto sausumos operacija, kuria kelis kartus grasino Izraelio politikai.

      Dėl smurto Artimuosiuose Rytuose šeštadienio vakarą į skubų posėdį susirinkusi Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pasmerkė smurto eskalavimą Artimuosiuose Rytuose, praneša agentūra AFP.

      Rezoliucijoje, kurią JT būstinėje Niujorke perskaitė Rusijos ambasadorius Vitalijus Čurkinas, reikalaujama "nedelsiant nutraukti bet kokius smurto aktus". 15 Saugumo Tarybos narių pareiškė "didelį susirūpinimą dėl civilių žūties Izraelio pietuose ir Gazos ruože".

      Smurto eskalavimą griežtai pasmerkė ir JT generalinis sekretorius Ban Ki Moon. "Aš raginu visas puses vengti tolesnių mirtinų susirėmimų", - sakė jis.

      Skubaus JT Saugumo Tarybos posėdžio pareikalavo Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas.

      Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas tuo tarpu pareiškė, kad radikaliam islamo judėjimui "Hamas" teks "sumokėti kainą už padėties pablogėjimą" Gazoje. Jis paskelbė, kad armija tęs savo operaciją. "Mes ir toliau atakuosime "Hamas" objektus, ginklų sandėlius ir infrastruktūrą", - kalbėjo ministras.
 

      Savo kalbose Izraelio politikai panaudojo hebrajišką žodį „šoa“, kuris reiškia holokaustą. Nors vėliau buvo teisinamasi, kad šis žodis reiškia „nelaimę, nemalonumus“,  nuogąstaujama dėl manipuliavimo aliuzijomis į istorines katastrofas ir grasinimo genocidu.

 

delfi.lt, anarchija.lt
2008.03.02.