Vakar, birželio 24 d., Čekijoje įvykęs streikas buvo pats didžiausias nuo 1990 metų. Visuotinis įspėjamasis streikas truko vieną valandą, jame dalyvavo apie 900 tūkst. žmonių. Buvo nutrauktas darbas įmonėse, sustojo visuomeninis transportas ir traukiniai. Svarbiausias streikininkų reikalavimas sustabdyti antisocialines ekonomines reformas, kurias š.m. sausio mėnesį pradėjo dešiniųjų vyriausybė. Kaip teigia profsąjungų lyderiai, reformos yra „antisocialinio charakterio, naudingos tik patiems turtingiausiems visuomenės nariams ir varžo finansinius interesus dirbančiųjų, kurių realiosios pajamos vis mažėja“.


       Streiko metu buvo protestuojama prieš dešiniųjų vyriausybės numatomas „taupymo priemones“, dėl kurių Čekijos parlamentas balsuos dar šią savaitę. Visuotiniame streike dalyvavo viešojo susisiekimo, pašto tarnybos, didžiųjų pramonės įmonių, geležinkelių darbuotojai, taksistai, mokytojai bei gydytojai. Mokytojai reikalavo didesnių atlyginimų, o gydytojai protestavo prieš planus universitetines klinikas paversti ūkiskaitinėmis bendrovėmis. Profsąjungos tvirtina, kad vyriausybės pertvarkos panaikinta progresyvinė mokesčių sistema ir iki 65 metų vėlinamas pensijinis amžius iššauks infliacijos augimą ir sumažins viešojo sektoriaus darbuotojų realų atlyginimą.

       Tuo tarpu Mireko Topolaneko vadovaujama Čekijos vyriausybė streiką pavadino socialistų ir komunistų politine intriga, kurios pasekmes pajus milijonai čekų ir šalies svečių.

       anarchija.lt info
       2008.06.25