Kaip mokslininkas ir kaip pilietis manau, kad Kauno bei Vilniaus merai yra debilai. Jie nesuvokia, kad neįsileisdami tolerancijos vilkiko į viešąją erdvę, diskriminuoja ne tik gėjus, bet daugybę visuomenės grupių, parodo Lietuvą kaip tamsumos ir netolerancijos pavyzdį. Jeigu tas vilkikas būtų normaliai prisistatęs, niekam nebūtų užkliuvę homoseksualai, kaip nutiko dabar.

        Seksualumas suvokiamas kaip kažkas, kas turi būti slepiama, užgniaužta. Kalbant apie homoseksualus, tai nėra vien tik seksualumo klausimas. Tai tik viena nedidelė šių žmonių gyvenimo dalis. Kauno ir Vilniaus merai nesuvokia, kad jau daugelį metų visame pasaulyje homoseksualų problemos yra žmogaus teisių ir tolerancijos problemos.

        Lietuvos gėjų lyga pavargo nuo nuolatinių draudimų ir aiškinimo, kad jie turi slėptis privačiose erdvėse. Tokiomis sąlygomis bet kokios socialinė grupės kantrybė gali trūkti.  

        Gyvename visuomenėje, kurioje egzistuoja daugialypė diskriminacija. Neįgaliųjų nenoras dalyvauti tokiuose renginiuose įrodo, kad jie šito nesuvokia. Neįgalusis gali būti moteris, gali būti ir gėjus, ir rusas, ir romas. Viename asmenyje susipina daug diskriminacijos formų. Pačios socialinės grupės nėra pasiruošusios tolerancijai ir vieningai kovai už savo teises.

        Lytiškumas gėjams ir lesbietėms yra svarbus juos apibrėžiantis veiksnys. Tai yra žmogaus tapatybės klausimas - kas jis toks yra, kuo jis nori būti, kokią partnerystę ir kokį gyvenimą jis renkasi. Diskriminacijos formos prieš neįgaliuosius ir homoseksualus yra skirtingos, bet tai yra tokia pat kompleksinė žmogaus tapatybės dalis kaip ir neįgalumas. Mūsų visuomenė yra homofobiška, todėl suprantama, kad nei neįgalieji, nei kita socialinė grupė nenori tapatintis su homoseksualais.  

        Kitoks žmogus mus baugina. Gaila, kad tą baimę skatina valstybinės ir nevalstybinės institucijos. Jeigu savivaldybių atstovai ar net Seimo nariai leidžia sau neigiamai pasisakyti apie homoseksualus, labai liūdna.

        Katalikų bažnyčia, užuot skleidusi meilę, yra itin netolerantiška seksualinėms mažumoms ir skleidžia neapykantą. Kai kuriose šalyse normalu gyventi vyrui su vyru, moteriai su moterimi. Juos irgi sukūrė Dievas, bet jie savo socialinį gyvenimą tvarko visiškai kitaip. Todėl turėtume išplėsti normalumo, pakantumo ir tolerancijos ribas.

        P.S. Pavadinti Kauno ir Vilniaus merus debilais – akivaizdi provokacija. Kita vertus, nieko provokuojančio neturėtų būti valstybėje, kurioje valdžia nuolat tyčiojasi iš eilinių piliečių, kur gėjai ir lesbietės vadinami iškrypėliais, o skirtingai mąstantys ir besielgiantys nenormaliais ir gėdingais.


        Perspausdinama" iš „Kauno dienos“, 2008 m. rugpjūčio 23 d., p. 6

        www.tereskinas.com