SAC profsajunga      1999 metais nacistai nužudė sindikalistą Björną Söderbergą. Šiandien jie vėl bandė įvykdyti žmogžudystę. Naciai padegė anarchosindikalistinės SAC (daugiau informacijos apie SAC rasite čia) profsąjungos aktyvistų butą. Stokholmo sindikalistų pora – vienas iš jų anksčiau buvo Stokholmo LS profsąjungos pirmininkas – ir jų trejų metų dukrelė buvo priversti gelbėtis per balkoną, kai naciai padegė jų butą, esantį trečiame aukšte.

 

Duomenys apie profsąjungos narius prieš šį įvykį buvo paviešinti nacistines pažiūras atvirai deklaruojančiame interneto portale „Info14“. Naciai iš „Info14“ – tai tie patys žmonės, kurie kiekvienais metais rengia didelius nacistų maršus Saleme (žr. video).

 

Gruodžio 1 d, pirmadienį, apie 21 valandą mūsų profsąjungos nariai išgirdo keistus garsus, sklindančius iš koridoriaus.

 

- Aš pamačiau, kaip pro laiškams skirtą plyšį duryse kažkas pila skaidrų skystį ir pagal kvapą atskyriau, kad tai benzinas, - pasakoja vienas iš jų. Surikau taip garsiai, kad jie negalėjo neišgirsti: „Pas mus viduje yra vaikas!“ Po kelių sekundžių jie padegė skystį. Prieškambaryje kabėjo žieminiai šeimos rūbai, tad ugnis akimirksniu persimetė į virtuvę ir svetainę. Pasprukti pro duris buvo neįmanoma.

 

- Mums teko nuleisti dukrą žemyn, į kaimynų balkoną, - sako profsąjungos narys. Mes gyvename trečiame – viršutiniame – aukšte. Jei mes nebūtume jos išlaikę, ji būtų žuvusi.

 

Pora nusileido žemyn tuo pačiu keliu. O už jų nugarų ugnis rijo baldus, praeities prisiminimus ir ateities planus.

 

Mūsų profsąjungos nariai stebuklingu būdu išvengė traumų ir sužalojimų, tačiau išlieka faktas, kad kažkas šaltakraujiškai planavo atimti jų gyvybes.

 

Prieš šešis mėnesius nacistinis portalas „Info14“ paskelbė mūsų organizacijos narių pavardes ir fotografijas.

 

Policiją savo darbą turėtų pradėti nuo to, kad šis nusikaltimas yra padarytas politiniais motyvais, jį padarė tie patys nusikaltėliai, kurie prieš dvi dienas sudegino laisvąjį socialistų kultūros centrą „Cyklopen“ Högdalene. Tiriant pastarąjį padegimą, iškelta baudžiamoji byla.

 

Mūsų profsąjungos nariai savo darbu kovojo prieš rasizmą ir klasinę nelygybę. Nacistų manymu, už tai jie nusipelnė mirties bausmės.

 

Naciai iš portalo „Info14“ – tai tie patys žmonės, kurie vadovauja „Salemo fondui“, kiekvienų metų pirmąjį gruodžio šeštadienį rengiančiam patį didžiausią nacių maršą Šiaurės Europoje.

 

- Salemo maršo organizatoriai nėra kokie nors niekam nepavojingi individai, prisilaikantys šiek tiek nuo normos nukrypusių pažiūrų. Tai įsitikinę nacistai, kurie dėl savo ideologinių tikslų tikrai gali įvykdyti žmogžudystę, - teigia Ola Brunnström, SAC Darbo komiteto narė.

 

Šeštadienį tie patys žmonės, kurie bandė nužudyti mūsų kolegas, Stokholmo priemiestyje Saleme organizuoja maršą. Gruodžio 6 d. šeštadienį, 12 val. SAC kviečia visus prisijungti. prie mūsų tinklo prieš rasizmą (Nätverket mot rasism) rengiamos pasipriešinimo demonstracijos.

 

alt

 
Nacių veiksmus palikus be atsako, jie būtinai puls ir toliau.
 
 
SAC Darbo komitetas
2008 12 02
 
Versta iš www.sac.se
Vertė Žuvėdas