maxima death     2013 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, apie 18 val. vietos laiku įgriuvo Rygoje, Zuolitudės rajone, Priedainės gatvėje stovėjusio prekybos centro „Maxima“ stogas. Apie 1500 kv. metrų stogo įgriuvo tada, kai parduotuvėje buvo daug po darbo apsipirkti atvažiavusių žmonių. Iki šeštadienio vakaro po griuvėsiais rastų žuvusiųjų skaičius pasiekė 54. Dar 13 žmonių gali būti po griuvėsiais.

feministes     Prieš pat Kovo 8-ąją su manimi susisiekė Lietuvos liberalaus jaunimo narė Ieva ir pasiūlė dalyvauti šios organizacijos renginių cikle „Mesk pirštinę liberalui”. Ji rašė, kad norėtų padiskutuoti apie feminizmo ir liberalizmo skirtumus. Pasitarusi su keliomis bendramintėmis, iššūkį priėmiau, bet nutariau pasiūlyti ir savo taisykles: nesiplieksiu viena prieš visus, atsivesiu daugiau žmogų ir daugiau laiko skirsime polilogui, o ne klausimams ir atsakymams.

kareivos     Korporacinė žiniasklaida pastarosiomis dienomis trimituoja apie JAV atskleistą pasikėsinimą įvykdyti valstybinį perversmą ir nužudyti prezidentą. Pranešama, kad keturi JAV kariškiai sukūrė „anarchistinės milicijos“ grupuotę, kurios tikslas – nužudyti prezidentą Baracką Obamą ir nuversti vyriausybę.

machno pristatymas     2012 m. vasario 24 d. „Kitų knygų” leidykla pakvietė į legendinio Ukrainos anarchisto Nestoro Machno prisiminimų knygos „Rusijos revoliucija Ukrainoje" pristatymą. Knygą pristatė ir su jos vertėju -- anarchizmo istoriku Evaldu Balčiūnu -- kalbėjosi publicistas Darius Pocevičius. Renginyje grojo 2006 m. Vilniuje susibūręs pankroko trio „Avarinis įėjimas", propaguojantis anarchistines idėjas ir „pasidaryk pats" kultūrą.

Luni free windJau trečiąjį kartą rengiama LUNI edukacinė stovykla stovyklavietėje "Laisvas vėjas" (Freewind), Lepelionių k., Prienų r. Šiemet kaip ir kiekvienais metais laukia turininga edukacinė programa, graži gamta ir įdomus bendravimas tarpusavyje. Laukiami visi norintys, o atvykimo laikas yra laisvas (visi nespėję į ankstyvąją stovyklos dalį visada gali atvykti vėliau).

Machno-virselis      2012 m. pradžioje „Kitų knygų“ leidykla išleido legendinio Ukrainos anarchisto Nestoro Machno prisimimų knygą „Rusijos revoliucija Ukrainoje: 1917 m. kovas – 1918 m. balandis”. Vasario 24 d., penktadienį, 20 val., leidykla kviečia į jos pristatymą, kuris vyks Vilniaus knygų mugės konferencijų salėje 5.3.

kavaliauskaite     Posakis „Ir vienas lauke – karys“ tebegalioja idealistams ir užsispyrėliams. Tačiau kai daug galingesnis darbdavys kovą su darbuotoju paskelbia karu, kurį bet kokia kaina siekia tęsti tol, kol nebus sužlugdytas „karys“, atsilaikyti labai sunku. Situacija Karoliniškių poliklinikoje ryškus to pavyzdys. Parodyti, kad mūšio lauke mūsų yra daug, išreikšti savo palaikymą persekiojamai Albinai Kavaliauskaitei ir jos vadovaujamai profesinei sąjungai kviečiame liepos 25 d., trečiadienį, 9.00 val. prie Karoliniškių poliklinikos, L. Asanavičiūtės g. 27 A, Vilniuje.

kaifas paryziuje 0       Neseniai „Lietuvos ryto“ priede „Sostinė“ pasirodė straipsnis apie mūsų nuotykius Paryžiuje. Straipsnis paprastas ir plokščias kaip „Maximos“ maišelis prie kasos. Ir pilnas netikslumų. Žurnalistė netikėtai atėjo į mūsų diskusiją Laisvajame universitete (LUNI), o jis tekste net nepaminėtas – oficiozinei žiniasklaidai neparanku minėti įdomius, gyvus Lietuvos kultūros reiškinius...

pilefeDėmesio, PiLeFe (Piktų Lesbiečių Festivalis) ieško norinčių pasidalinti savo patirtimis, išgyvenimais ir įdomiomis istorijomis. Festivalis subalansuotas lesbietėms, bet tinka visoms/iems queer ir jų draugėms/ams. Todėl mus domina viskas nuo istorijų kaip nesveikai gera/bloga yra viešai pripažinti savo homoseksualumą/biseksualumą iki skvotinimo galimybių Lietuvoje pristatymo. Veikmas vyks rugpjūčio 24-26 d., Lietuvos teritorijoje (vieta tikslinama), stovyklavietės pavidalu, savanorystės principu. Atsiliepkite - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ignas Mikulionis 02011 m. rugsėjo viduryje pasireiškė dar vienas ultradešiniųjų skinų smurto protrūkis. Rugsėjo 15 d., apie 23:55 val., Vilniuje, Pylimo ir Sodų g. sankryžoje skinas I. M., apsirengęs juoda striuke su Lietuvos vėliava ant rankovės ir kareiviškais batais, be jokios priežasties statybiniu peiliuku perrėžė pankiškai atrodžiusio M. B. dešinįjį skruostą įstrižai nuo ausies link burnos.

krikscioniskas seksas     Faloimitatoriai, vibratoriai, prezervatyvai, lubrikantai, piliulės ir kremai – viską, kas gali padėti patirti kuo didesnį seksualinį malonumą, galima įsigyti naujoje interneto parduotuvėje Olandijoje. Tačiau tai nėra tradicinė sekso reikmenų parduotuvė – ji skirta dievobaimingiems katalikams.

zanaozen-zudynes      2011 m. gruodžio 16 d. Kazachstano valdžia, nutarusi pompastiškai paminėti „nepriklausomybės” dieną, Mangystau srities naftos perdirbėjų mieste Žanaozene surengė kruviną susidorojimą su streikuojančiais darbininkais. Streikininkai praneša, kad specialiosios policijos (OMON) daliniai nušovė apie 60-70 streikininkų, valdžia kalba apie 11 žuvusių.