pasirinkimai     Jau treji metai gyvenu be televizoriaus ir dėl to kartais pakliūvu į keistas situacijas, kai visi aplinkui žino, apie ką kalbama, o aš - ne. Nežinau, kas ir kodėl “iškrito”; nežinau, ką mano tas ar anas politikos aferistas, verslo žiurkė ar valdžios utėlė; nežinau, kokias ateities vizijas piešia aiškiaregiai.   

TeslaPateikiame 1926 m. interviu su serbų kilmės genialiu išradėju ir mokslininku Nikola Tesla, kuris nemažai prisidėjo prie modernių technologijų aušros ir pasaulinės technologinės pažangos. Be savo neprilygstamo išradėjo talento, Nikola Tesla taip pat buvo karštas feminizmo ir moterų emancipacijos rėmėjas. Interviu mokslininkas dalinasi savo mintimis apie ateities pažangą ir dominuojančią moters rolę ateities visuomenėje.

 

„Bičių gyvenimo būdas taps žmonijos gyvenimo būdu“ – sako Nikola Tesla, pasaulinę šlovę pelnęs mokslininkas. Artėja NAUJA lyčių tvarka, kurioje moteris bus viršesnė. 

SlavojNadezhda     Muzikos grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova šiuo metu kali kalėjimo ligoninėje Sibire. Pusę metų ji susirašinėjo su žinomu kairiuoju slovėnų filosofu Slavojum Žižeku. Dienraštis „The Guardian“ paviešino dainininkės-aktyvistės ir filosofo laiškų ištraukas, kuriose jie diskutuoja apie globalųjį kapitalizmą, protesto prasmę ir įvykius Rusijoje.

Vilma Gabrieliute     Lesbietės Lietuvoje egzistuoja, gyvena įvairiapusiškus gyvenimus ir augina vaikus, tačiau visuomenė jų tarsi nemato. Tai interviu tikino edukologė, Luni lektorė, viešosios įstaigos „Įvairovės ir edukacijos namai“ iniciatorė ir steigėja Vilma Gabrieliūtė. Interviu ji pasakoja apie visuomenėje paplitusį seksizmą bei paneigia stereotipus apie vyriškas ir moteriškas lesbietes. Homoseksualų gyvenimą Lietuvoje ji prilygina vergų daliai.

bucinys paryzius crop     Savo rinkiminės kompanijos metu socialistas F. Hollandas pažadėjo gėjų santuokos įteisinimą. Atitinkamas įstatymas bus svarstomas senate kitais metais. Ne tik dešinieji, bet ir kai kurie socialistai išreišė savo abejones; vienas iš ryškesnių pavyzdžių yra L. Jospinas. Labiausiai priešintasi medicininiam asistavimui homoseksualių moterų pastojimo atveju, tikriausiai jis nebebus įtrauktas į naująji įstatymą.

Agnieszka GraffPateikiame dienraščio BU Today interviu su rašytoja ir feministe iš Lenkijos Agnieszka Graff. Su akademike ir aktyviste interviu metu buvo kalbamasi apie moterų teisių padėtį Lenkijoje bei visoje Rytų Europoje, skirtumus tarp amerikietiško ir lenkiško feminizmo bei apie feminizmo iššūkius ir besikeičiančius lyčių vaidmenis Lenkijos viešojoje erdvėje.

 

femen1     Ukrainos femistinio judėjimo Femen narės paskutinėmis savaitėmis sulaukė pasipriešinimo iš dviejų frontų. Iš pradžių judėjimo ideologinė lyderė Ana Gutsol buvo sulaikyta pasienyje, kuomet bandė atvykti į Rusiją. Vėliau didelių smurtinių nemalonumų sulaukta daugiatūkstantinio protesto prieš homoseksualių asmenų santuokas metu Paryžiuje (išviso jame dalyvavo apie 70 000 žmonių). „Religiniai fanatikai (tarp jų ir nacionalistai) puolė Femen aktyvistes ir jas sumušė bei apipurškė dujomis.

Idyll Dandy Acres 0       1993 metais Tenesio valstijoje, maždaug už valandos kelio rytų kryptimi nuo džiazo mėgėjams gerai žinomo Nešvilio, kelių žmonių grupė išsinuomojo 80 hektarų plotą ir įkūrė Idyll Dandy Acres (IDA) bendruomenę. Philas – vienas jos pradininkų – tikėjosi paversti šį plotą dvasingumo ir meno oaze, tačiau po truputį ji transformavosi į visai netikėtą darinį.

vaivorykstes veliava ir trispalve      Jeigu pasakysiu, kad turi tiesioginį ryšį – bus per stipriai užsimota. Gėjams, siekiantiems įteisinti santuoką, nebūtinai turi rūpėti dviguba pilietybė, ir tikrai ne visi, siekiantys dvigubos pilietybės, yra gėjai, bet ryšį tikriausiai nesunkiai įžvelgia kiekvienas blaiviai mąstantis žmogus.

peter_sundeBlogi yra ne žmonės, kurie internete esą vagia kūrinius, o ydingi įstatymai, kuriuos visame pasaulyje „perka“ pramogų industrijos milžinai, norėdami dar labiau padidinti savo pajamas bei įtaką. Tokias mintis išskirtiniame interviu „15min“ dėstė interneto piratų Meka laikomos svetainės „The Pirate Bay“ (TPB) vienas įkūrėjų, informacinių technologijų specialistas Peteris Sunde.

pilefe     Praleisk paskutines vasaros dienas PiLeFe - piktų lesbiečių festivalyje. Festivalyje, kuris vyks rugpjūčio 24-26 d., laukia įdomios paskaitos LGBT bei kitomis tematikomis, tinklinis, šokių maratonas, diskoteka bei stovykla.

skomantas_pakalka       Mano sūnus Skomantas Pakalka, kuris dalyvavo 2009 m. sausio 16-osios profsąjungų mitinge ir kuris šiuo metu sulaikytas, yra nekaltas. Gavau iš sūnaus laišką, kuriame jis rašo, kad neturi jokio pykčio ir jokios blogos minties.